6 entry daha
  • anamız yerine babamızı isteyen kişinin paylaşımı.
    biz de anitkabiri temizleyecek vasifsiz eleman ariyorduk zaten.
    sabunu fırçayı kap gel yika bakalım. gündeliğin kaç para onu da konuşalım. hadi koçum.
  • anıtkabir'in bir merkez sağ iktidarı tarafından (eski demokrat parti) tamamlandığını bilmeyen cahil acemi siyasetçi söylemi
  • faşist akp'li söylemi. çırpındıkça kendileri batıyor farkında değiller. ak partili olupta halkı seven görmedim ki, onlar bu ülke üzerinden nasıl daha fazla para kazanırız, menfaat sağlarız onun derdindeler. boşuna ulusal kanallara sansür uygulamıyorlar. şu tweet ve daha nice aptal açıklamaları daha fazla insanın sokağa dökülmesine sebep olacaktır, farkındalar.
  • iş savaşı kışkırtmaya çalışan bir laf.
  • yazan kişinin böyle bir temennisi olması enteresan ama sistem buna el veriyor mu bilmiyorum.

genelde amerikan filmlerinde falan görüyoruz, adam 10 yıl hapis cezası alıyor, bunu kamu hizmeti olarak yaptırıyorlar, yani kodeste yatmıyor da caddeleri süpürüyor maaşsız olarak (veya az maaşla), başka kamu hizmetlerinde görevlendiriliyor vb.

şimdi, diyelim ki yolsuzlukları falan ortaya çıktı, ceza almasına yol açacak şey her ne ise, o deşifre oldu diyelim, bizim sistemde hapis cezası kamu hizmetine çevrilebiliyor mu ki?

diyelim ki çevriliyor, "anıtkabir'i yıkamak" pek iddialı bir kamu hizmeti değil mi? hani araba yıkamak gibi değil ki bu, ekiple falan uzun aylar boyu yapılacak bir şeydir tahminim... gerçi görmedim hiç, nasıl yıkıyorlar temizliyorlar anıtkabir'i çok bilmiyorum, ama enteresan tabii.

cezamızı kamu hizmeti vererek çekeceksek böyle bir kabri temizlemek bize nasip olsun inşallah anlamında bir şey demiş herhalde.
  • tipik bir gaza gelip sonra pısan akp sempatizanı hamlesi.
  • sen ancak anıtkabirin helalarını yıkarsın, diye cevap verdiğim boşbeleş birine ait laftır.

boşuna dememişler, cahil cesareti diye.
  • (bkz: götü yemez)
84 entry daha
hesabın var mı? giriş yap