şükela:  tümü | son 24 saat
 • kendisini imal eden mühendislerin ve diğer kilit personelin sırayla intihar etmemesi için allah'a dua dua yalvardığımdır. inşallah intihar falan etmezler tamam da, inşallah birer sene arayla trafik kazası falan da geçirmezler. çünkü olabiliyo böyle şeyler. kader sonuçta.
 • aramızdan birileriyle aynı okullarda okumuş,aynı dili konuştuğumuz,belli noktalarda nüanslar olsa da aynı değerlere bağlı olduğumuz kısacası bizden birilerinin geliştirmeye çalıştığı bize ait uçaktır.amerika birleşik devletleri f-15 leri ilk denemelerinde ve sıfır hata ile üretmediler, emin olun israil heron denen o meredi uçurmak için belki yüzlercesini düşürdü ama nihayetinde bugünkü noktaya geldiler,biz de bir noktaya ulaşabilmek için onlarcasını düşürecek,başarısız olacağız.belki şöyle örneklersem daha net anlaşılır ; yuri gagarin uzaya ilk giden insan değildi , uzaydan ilk dönen insandı. bu tip projelerde emek harcayan insanlarımızı başarısız bulmak,küçümsemek, dalga geçmek kimsenin hakkı ve haddi değildir.
 • su videoda gorulen insanlarin olusumunda katkisi olan insansiz hava araci (dunyada abd ve israil'den sonra insansiz hava araci uretiminde turkiye'yi ucuncu ulke yapan insanlar bunlar. avrupa, airbus'un ureticisi eads bile uretemedi henuz insansiz hava araci bu irtifaya cikanlarindan)

  [http://www.youtube.com/…ailpage&v=wmmh6gsrmdi#t=190 http://www.youtube.com/…ailpage&v=wmmh6gsrmdi#t=190]

  su videoya bir bakin. gordugunuz insanlar, geliyor geliyor alemin krali geliyor diye tezahurat yapiyorlar. bunlar, tekraren, dunyada abd ve israil'den sonra turkiye'nin adini bu tip urun uretebilen 3. ulke olarak yazdiran insanlar. hepsine tek tek tesekkur etmemiz gereken insanlar.

  hem yaptiklari is dolayisi ile, hem de sunun icin,
  artik kendimizden utanmamiz lazim geldigini birkac kisiye daha anlatabilecekleri icin. evet, biz sevinirken boyle seviniriz, biyikli, uzun burunlu bir teknisyenimiz vardir, sabah simit yerler dunyanin en ileri teknoloji urunu ucagini ureten arkadaslarimiz, alemin krali diye alkisla tezahurat yaparlar urettikleri cihaz testini tamamlarken.

  kisacasi, artik kendimizden utanmamamiz gerektigini, basarili is yapanlarin kendimizce hatalarini bulup laf sokmaya calismamiz gerektigini hatirlatirlar bize. thy'yi dunyanin en basarili havayollarindan biri yapan calisanlari yerin dibine sokmak icin bahaneler uretenleri belki de utandiracak insanlardir.

  kisacasi, artik basarilarimizi (bizim toplumumuzun bireyleri tarafindan yapildilar ise bize ait olan) utanc vesilesi yapmamiz gerektigini hatirlatan insanlar tarafindan gelistirilen hava araci.

  not:duygusallastim, asiri votka belki de.
 • uçak yapmayı, kağıt uçak yapmakla karıştıran fındık beyinliler olduğunu ortaya koyan projedir.
  5. uçuş sonunda kaza/kırımsız olarak uçuşunu tamamlamış olması büyük başarıdır.
  sektörden uzak olanlar için bir rakam vermek gerekirse; dünya üzerinde insansız hava aracı projeleriyle ilgilenen şirketlerin verdiği verilere göre, kalkış-uçuş ve iniş sıralamasını başarılı bir şekilde tamamlayana kadar ortalama 10 kırım gerçekleşiyormuş. bu da hafife alınan, alay edilen, uçmaz denilen bu projenin başarısını farklı bir açıdan da ortaya koymuştur.
 • esas bomba olanı ikinci sürümü olacaktır ki abd yapımı predatörlerden sonra mühimmat taşıyabilen ve atabilen ikinci iha olacaktır.

  heron ise fiziksel özellikleri bakımından ancak kendi poposunu kaldırabilmektedir.

  (bkz: ağlama heron)
 • insanlar seni,
  efsane sanadursun,
  bilmezler ki,
  kaf dağıdır senin asıl yurdun.
  sen hep yenilenir, daim yepyenisin,
  donmuş, köhneleşmişleri,
  yakar kor ateşten nefesin.

  bu gitar solosunu, ateşten kuşuma ithaf ediyorum.

  anka kuşu yükseliyor:

  https://www.youtube.com/watch?v=wqn-7zkyuym
 • yandaş medyanın kuyruklu yalanlarının aksine idlip'te damadın bayraktar'ları rusya'nın elektronik karıştırması karşısında hiç bir göreve çıkamamıştır. havada aktif görev yapabilen tek siha anka'nın uydu data link'li anka-s denen aslan parçasıdır. ilerde geliştirilen bayraktar tb-2 de data link'i direk olarak anka projesinden alıp kullanacaktır. damadı yüceltmek için tai ve anka'ya dil uzatan yandaş sırtlanlara duyurulur.

  not: bayraktar insansız araçlarını da başarılı buluyorum, başarılarının artarak devamını istiyorum.
 • türk mühendisine güvenildiği, maddi ve manevi olarak desteklenildiği zaman ortaya neler koyabileceğinin göstergesi olan insansız hava aracı. yıllardır en kolay şekilde parayı verip almaktan kurtulup bir şeyler üretilebileceğinin somut örneğidir..
  şimdiden söylemek gerekir ki ileride test uçuşlarında veya görev uçuşunda düşebilir. bunlar yıldırmadan yoluna devam etmesi dileğiyle.
 • her ne olursa yapılıyor olursa olsun, ki bu yazılım olur, traktör olur, kot pantolon olur, arge aşamasındaki ürünün yanabileceğini, hata verebileceğini hatta çakılabileceğini anlamayanların eleştirdiği yerli insansız hava aracı.
 • bu sefer yapılan test uçuşlarında düşmeyerek bazılarını çok üzmüştür. başarısız denemeler nedeniyle umutlarını kaybetmeyen değerli mühendislerimizin de, projenin arkasında duranların da emeklerinin boşa gitmediğini göstermiş milli iha’mız.
hesabın var mı? giriş yap