sorunsallar (8)
24420 entry daha
 • ayaklarımı üşütmeye başlayan caaanım şehir. tek eksisi, ayaklarımı ayakları ile ısıtabileceğim bir sevgili vermemesi.

  hay şu tipimi sikeydim.
 • toplu taşımanın rezalet durumda olduğu şehir. bir yere gitmek için önce kızılay'a gitmek zorundasınız.

  söğütözü-aşti metro bağlantısı yıllardır yapılamadı

  metro güzergahı u şeklinde, örneğin araba ile 10 dakikada eryaman'dan bağlıca'ya gidebilirsiniz, bunu toplu taşıma ile yapmaya kalkarsanız 1.5 saat metro ardından otobüs ile en iyi ihtimalle 2 saatte gidersiniz. üstelik yapılmasi planlanan metro hatları hep bu u şeklini uzatma şeklinde. bir kişi de çıkıp ara hatlar için proje yapmıyor.

  sincan ve koru metrosu kızılay dışında bir noktada birleşmeli. ankara'nin gündemine olması gereken en önemli konu bu olmalı.

  debe editi: görsel saçmalığı anlatmak adına bir görsel ekleyelim (aşağı düz bir çizgi çektim). hattın yapılabileceği alanın büyük bölümü askeri arazi ve boş, zırhlı birliklerin boşaltılması ile birlikte yakın gelecekte imara açılıp güzel bir rant kapısı olacak. zaten bütün genelkurmay ve komutanlıklar için yapılan pentagon* binası da bitmek üzere. bu bina bitince dumlupınar, sabancı ve ankara bulvarı trafiği felç olacak.

  edit 2: @kafasizat törekent - koru için güzel bir güzergah çizmiş : https://eksiup.com/p/7i654221uje9
 • heryer birbirine cok uzak.
 • lan zorlamayin iste egip bukseniz de her gun guzelleseniz de bir haltimin olacagi yok ugrasmayin. bursa kadar bile bir sehir degildie ankara.
 • bugün iç anadolu sonbaharını yaşatan güzel şehir. alışkın değilseniz kalın giyinmek yerine kat kat giyinmeyi tercih edin
 • dün gece uyanıp battaniyemi bulamadigim şehir. soğuklar başladı, böbreklere dikkat.
 • deprem bölgesinde olmaması ve daha az kalabalık ve daha ucuz olması haricinde istanbul'a karşı bir tane bile artısı olmayan şehir.

  tarih desen 100 seneden öncesinde elle tutulur hiçbir şey yok. kültür desen meh! iklim desen yazı ayrı çirkin, kışı ayrı çirkin. insan kalitesi desen o konuda da sınıfta kalır. ne bileyim mimarisi güzel desem o da yok. nüfusu beş milyon olmasına rağmen birçok konuda da köyden hallice. koskocaman şehirde doğru dürüst ulaşım bile yok.

  zamanında haddinden fazla gömülüyordu. şimdiyse o günlerin intikamını alırcasına haddinden fazla övülüyor. övülecek bir şey de bulunamadığı için olsa gerek "kendi halini sevdirmek zorunda olmadığından hayatı olduğu gibi kabul etmeyi ankara öğretti bize." gibi manasız ve garip cümlelerle övülüyor.

  bir şeyi de romantize etmeden ve fanatik sidik yarışlarına girmeden övemiyoruz da maalesef. bence istanbul ankara'dan çok daha güzel bir şehir. ama gerek sakinliği sebebiyle, gerekse deprem riski olmamasından ben istanbul yerine ankara'da yaşamayı tercih ederim. ankara için denilecek şey ise bu kadar.
 • eskiden ve halen, kocaman bir köy olan yerde fötr şapkalı insanlar dolaşıyormuş… insan hayret ediyor.

  demografisi son 10 yılda değişmiş olsa 25-60 yaş aralığında olup kendisini doğma büyüme ankaralı olarak tanımlayan ama kütüğü çorum, çankırı, yozgat, kars, rize vb. “diğer” anadolu şehirlerinde olan insanlara denk gelinmezdi heralde. i.melih'in bu şehirde defalarca seçilmiş olması tesadüf olabilir mi?

  üniversitelilerin tunalı'ya bira içmeye değil de arabica'ya gitmesi siyasal islam mıymış? hadi dolaylı yoldan evet diyelim. çünkü bir üniversite öğrencisinin bir akşam arkadaşlarıyla oturup bir anda 700 lira (hadi azaltalım, 300-400 olsun) harcaması çok olağan değil, onun yerine bok gibi kahvesi olan arabica'ya gitmeleri şaşırtıcı değil. üstelik tunalı'da “eski ankara” mekanlarından olan bir mekanda arkadaşlarıyla oturuyorken gece 11buçukta 'kapatıyoruz' diye yerinden edilmeyi kimse istemez.

  bütün çirkinliği üzerine bari ulaşım rahat olaydı dersiniz ama çok beklersiniz. bir şehrin en önemli göstergesi de yoktur çünkü.
 • tüm kaldırımları park yerleri 34'lerle işgal halinde gerçekten büyük rezalet insanın beğenmediği ot burnunun dibinde bitiyo hadi anlarım da beğenmeyen ot niye burda aq
 • bu kaldırıma park etme olayını hakikaten abarttılar.öyle rahatlar ki.yani belediye, trafik el ele bir zahmet bunların arabasını çekmeye başlasın.çünkü hiçbirine yaptırım gelmiyor ve art arda coştular.mansur başkan duyuyorsa bir şey yapılmasına ön ayak olsun yürüyemez olduk yani.günden güne kötüleşiyor.
97 entry daha
hesabın var mı? giriş yap