• bir tür kabus. evet, hatta en büyük kabusumdu bu benim. ne zaman anneanneme gitsem hep bu yorganın altında yatmak zorunda kalırdım, o günden beri yorgan fobim var benim ve yaz kış üstüm açık yatıyorum amınakoyım götüm başım tutuluyor hep yaş da geldi zaten n'apacam bilmiyorum. evet.
  • beni eskilere götüren yorgandır, üniversitedeki termodinamik dersinde bana çok yardımcı oldu ..

hep düşünürdüm bu yorganda acaba nasıl bu kadar ısınabiliyorum diye meğersem sebebi şu;

" sıkışan akışkanların sıcaklığı artar"

zöge: yahu bu entry de rahatsız edici unsur , etken , kelime, söz dizimi , cümle vs. var da benim mi haberim yok!
  • bir buçuk metre uzunluğunda, yirmi santim yüksekliğindeki beton yastığın mütemmim cüzüdür.
  • garip şekilde hoşlandığım yorgandır. ağır olsun, sıcak olsun hatta bir de kundak olayım oh mis.
  • özlenilen yorgandır. insana çocukluğunu hatırlatır. ağırdır ama sıcacık tutar.sabah kalkmak istemezsiniz.
  • buz gibidir bu genelde. ısınmak bilmez.
  • aynı zamanda annemin "sağlıklı bu" diyerek bana vermeye çalıştığı yorgandır. uyuyamadıktan sonra nasıl sağlıklı olacaksam.
  • bench press yapıp, göğüs kaslarınızı geliştirebilirsiniz bu yorganla.
  • kirmizi ve kaygan bir kumasla kaplanmis olmasi muhtemeldir.

boyle baklava seklinde dikili gibi, ic tarafi beyaz normal kumas ama..
hesabın var mı? giriş yap