• bkm film’in yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini ozan açıktan’ın yaptığı, kadrosunda ozan güven, meryem uzerli, belçim bilgin, okan yalabık ve bora akkaş gibi isimleri bulunduran, önümüzdeki sezonda vizyona girmesi planlanan film.

  kaynak tabi ki mabadım değil, buyrun
 • tanıtımının 28 ocak perşembe 20:05'te yayınlanacağı duyurulan film.

  kadrosundaki baya baya meşhur isimlere rağmen o kadar sessiz ve derinden gidiyor ki varlığını bile unutmak üzereyken fragman haberi geldi.
 • fragman çıkmıştır ve görünüşe bakılırsa epey hareketli, heyecanlı ve hüzünlü, güzel bir film olmuştur.
 • belçim bilgili'nin okan yalabık'tan önce anıldığı kurgu.
 • ozan güven ve okan yalabık için izlenmeye başlanır yea diye düşündüren film. ama fragmanı çok güzel. tutacak bir iş gibi.
 • kaliteli çekimlere sahip bir fragmanla karşımıza çıkmış film. hikayenin en ham haline bakarsak klişe gibi duruyor. açıkçası bu klişe konuyu fragmandan vermiş olmalarını stratejik olarak yanlış buldum. ama benim için zeminden ziyade üstüne yapılan iştir önemli olan. güzel bir senaryo ve diyaloglar bekliyorum "nedense". oyuncu seçimlerini de beğendim. sinemada izlenebilir.
 • fragmanı hoşuma giden ve içinde okan yalabık barındıran film. konusu da çekimleri de klişe dışı duruyor. bunlar artılar. lakin bu artılara ve türk filmlerini vizyondayken izleyip minicik de olsa gişe katkısı yapmayı tercih ediyor olmama rağmen* bu filme gitmesem mi dedirten büyük bir faktör var. belçim bilgin ve meryem uzerli'nin sevildiği izlenimi edinilip her yerde önümüze sürülmelerinden çok sıkıldım ve buna bir katkı da ben yapmak istemiyorum. film fragmandan umut verse de, bilemiyorum altan... senaristin huzur sokağı filan yazmış olmasına hiç girmek istemiyorum.

  belçim bilgin bkm filminde oynayıp yine "buralara kocam sayesinde gelmedim" röportajı verecek, hazır olun.

  eğer izlersem, film bittikten sonra bu laflarımı yemiş olmayı diliyorum. ülkede anaakım filmler de güzel olsun, ben yanılmaya razıyım. buralar hep editlenir umarım.

  not: aslında başrol bora akkaş sanırım ama diğerlerinden daha az anılıyor nedense. ünlü abi bu çocuk. ayrıca ayça eren de var yanılmıyorsam ama onun adını hiç duyamadım.

  edit: bugün izledim. meryem uzerli beni yanıltıp, ilk zamanlarındaki tatlı meryem olmuş yine. yapımcıyla kanalın (ve ayrıca reklamcıların ve muhtemelen kendisinin) iticileştire iticileştire mahvettikleri meryem değildi filmdeki. belçim bilgin yanıltmadı sağolsun. ayrıca senaryoda çok sevdiğim uygar şirin'in de payı varmış. o da not olsun.

  uygun bir zamanda daha uzun yorum yapmak isterim. şu an için sadece eli yüzü düzgün, temiz bir film olmuş (bazı sahneleri çok başarılıydı özellikle) ama konusuna göre yeterince etkileyici değildi demekle yetineceğim. ve evet başrol gerçekten de bora akkaş ve adı dört büyükler(!)'den sonra yazıyor. isme tapan zihniyetler son bulunca daha güzel filmler yapacağız, şimdilik klişelerden kurtuluşumuza sevinelim bari.
 • fragmanı sahiden de güzel olmuş, sinemada izlenmeyi hak eden (veya şu anlık öyle gözüken) film. umarım gişede de bahtı açık olur, türk sinemasında her zaman, hatta birçok zaman bulunamayan bir şey kalite. izledikten sonra da fikirlerim değişmez umarım.
 • fragman itibari ile beğendiğim ve 11 mart gelse de izlesek dediğim film. belçim ve meryem olayı bana da tırt gelmeye başladı. ikisini de sevmiyorum, sürekli gözümüze sokmaya çalışmalarına da anlam veremiyorum.

  melis birkan, beste bereket ikilisi ile film şenlendirilebilirdi diye düşünüyorum.
 • sadece fragmaniyla aklima gelen film icin (bkz: incendies).

  yara izi , yetimhane , tecavuz , .. tabi filmi gormeden gömmemek lazim hemen.
hesabın var mı? giriş yap