• demin başıma gelen olay: (telefonda)
    anne: yavrum neden bu kadar kilo aldın ?
    evlat : ne kilosu anne neden bahsediyorsun?
    anne: geçen facebook'ta fotoğraf paylaşmışsın. seni tanıyan herkes beni arıyor ne kadar kilo almış diye.
    evlat: anne montum çok şişikti ondan o
    anne: hadi ordan uydurma, hiçbirşey yeme artık. ayran iç bol bol mideni şişir tokluk hissi verir. geleceğin çok parlak yazık olacak sana bu gidişle obezite tedavisi göreceksin. neyse ben bi aysel teyzenle konuşayım( hemşiredir kendisi) hastanelerinde obezite tedavisi için bi birim var mı diye . ( pat diyip telefonu kapatır)

elimde telefon öylece işyerinde kalakaldım. iş yapma hevesim de kaçtı birden. neyse ben rejime başlıyım bari.
    not: boyum 174 cm kilom 71 kg.

edit: geleceğin çok parlak derken böyle gidersen kilo almak konusunda baya bi ilerleme kaydedeceksin demek sevgili arkadaşım. annemin kastettiği şey iş hayatımdaki başarım falan değil , kilo alma konusundaki başarım.
    edit 2 : verdiğim sayılar birebir doğrudur. beyan ederim.
  • en yakın zamanda dna testi yaptırıp, o kişinin sizin anneniz olmadığını ıspatlamanızı gerektirir.
  • yerinde hareket.*
    elalemin ağzındam duyulmasından bin kat yeğdir.
  • 2006 senesinde gerçekleşmiştir. anne televizyon karşısında zap yapmaktadır. aniden duraklar.

a: enchanter, gel çabuk (ekranda sibel can)
    e: ne oldu? (ekrandaki sibel can leopr desenli elbisesinin içinde göbek atıyor. göbeği bağımsız hareket ediyor gibi)
    a: ekrana bak bakayım.
    e: ee?
    a: şimdi ben şu kadar yaşındayım, iki çocuk annesiyim, safra kesesi ameliyatı oldum, falan filan. son 30 yıldır aynı kilodayım.
    e: ee anne?
    a: söyle bakalım, hangimize daha çok benziyorsun?
    e: ?!?!?!
    a: boğazını tut biraz evladım. çok gençsin daha. aa...

diyete girip 10 kilo verdim sonra evet. zalımsın hayat.

debe editi: aiyy ilk defa debeye giriyorum. ne mesaj vereceğimi şaşırdım. hayat bayram olsun, dünya barışı, bir de mantı diliyorum. bol soslu.
  • olması gerekendir. insanın annesi, babası söyleyene kadar kendinden haberi olmuyor. benimkiler en son önüme yeni bir tartı alıp attıklarında durumun vahametini anladım da durumu kurtardım.
  • firdevs yöreoğlu'nun da içinde bulunduğu anneler bütünü.

son günlerde kilo verdim de neyse ki bizim valide artık benle uğraşmıyor.
  • kendi öz anneniz bunu diyorsa gerçekten kilo almışsınız demektir.
  • söz konusu durumun antitezi bir anneye sahip olmaktan dolayi anlayamayacagim hede.

zaten zayifliktan uzak bir bedene sahip olmama ragmen her gorusmemizde istisnasiz "yuzun kaşik kadar kalmis" ya da "şuralarinda su durur vallahi" (köprücük kemigim kastettigi*) seklinde soylemlerine maruz kaliyorum. kilolu olsam zevkten dört köse olurdu muhtemelen.

boyle de ilginc bir bakis tarzi hakim kendisinde..

anne işte..
  • dalga değildir o dalga olsa duramazsın
hesabın var mı? giriş yap