• çıkıp da annemizi üzmeden de istediklerimizi gerçekleştirebiliriz demeyin arkadaşlar soru çok açık. annenizi veya babanızı ( yani vefa borcunuz olan insanları) üzmek pahasına kendi istediğiniz tarz bi hayatı seçer miydiniz?
    edit: başlık çok haklı bi şekilde anneyi üzmemek vs kendi istediğin hayat olmalıydı. olayın gerginliğiyle , ağzımdan çıkanla kulağımın duyduğu tutmamış kusura bakmayın.
  • seçtim. bence üzülen de yok.
  • yanlış mı anlıyorum diye 3 kez okudum ancak başlığa bakılırsa "anneyi üzmek" ile "istediğin hayatı yaşamak" kıyaslaması yapan sorudur.

kimsenin anneyi üzmek pahasına 'istediği hayattan vazgeçeceğini' sanmıyorum. *

edit: pek çok canım arkadaşım, sağolsunlar, benim entrymi düzeltme mesajları atmışlar. ancak tekrar bakarsanız, başlık yanlış. eğer bir insan denize girmek vs. kayak yapmak diyorsa örneğin, denize girmek ile kayak yapmak karşılaştırılır. burada da anneyi üzmek vs istediğin hayat denmiş. yani şöyle söyleyeyim: aşağıdakilerden sadece birini seçecek olsanız hangisini seçersiniz?
    a) anneyi üzmek
    b) kendi istediğin hayatı yaşamak
    hiçbir aklı yerinde insan gidip de ‘anneyi üzmek’ demez, değil mi?
    daha nasıl açıklayabilirim, bilemedim.
  • zor seçimler
  • anneyi üzmemek vs kendi istedigimiz hayat olmasi gereken baslik
  • kararsızım sözlük. direnişim ve vicdanım arasında kalıyorum.
  • böyle başlıklara sayfalarca yazasım geliyor ama aşırı üşengeçliğim ağır basıyor,vazgeçiyorum.
  • senin yaşamak istediğin hayata sıçarım pezevenk.

anneleri üzmeyin.

değerini kaybedince anlarsınız.

not: burda kimseye hakaret edilmemiştir. gelişine gelen muz orta gole çevrilmiştir.
    anneniz yaşıyorken ona sarılın ve onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin.
  • bilerek ve isteyerek üzmek var bir de istemeden üzmek var. elde edilecek hayat ve annenin yaşayacağı üzüntü iki farklı kefeye konup tartılmalı bence ona göre seçim yapılabilir ancak. ufak bir mutluluk için anneyi çok üzmeye değmez, hayallerin gerçekleşmesi için annenin biraz üzülmesine katlanılabilir
hesabın var mı? giriş yap