7853 entry daha

yeni belediye başkanının mevlüt çavuşoğlu olması olası olan canım şehrim. güzelliğine rağmen yeterince özen gösterilmiyor bu şehrin. şehrin merkezi olan kapalı çarşı bakımsız ve yıkık dökük binalardan oluşuyor. hele biraz arka taraflarına gidin sanki afganistan'daymışsınız gibi hissediyorsunuz.
  • türkiye turizminin başkenti. turizm yatırımcılarının gösterdiği özeni, kaliteyi şehircilikte, belediyecilikte malesef göremiyoruz. şu veya bu parti belediyesi için söylemiyorum hepsi aynı bokun laciverdi. bunu biraz açayım; turizmciler en güzel tesisleri, en iyi malzemeyi kullanarak, konforlu tesisler yapıyorlar, tesisten çıkınca antalya tüm varoşluğuyla sizi karşılıyor. ulan ana arterdeki yollara bari dikkat edin, düzgün olsun. antalyanın avantajı her yer doğal güzellik, her yer tarihi mekanlarla dolu oradan yırtıyor bence.

yukarda arkadaşlarında belirttiği gibi lara- konyaaltı ana güzergahında değilse yolunuz, otobüsle ulaşım tam bir işkence. istediğin kadar şikayetci ol, düzelen bir şey yok. şöförlerin s.kinin keyfine göre bir hizmet şekli.

araç trafiği son yıllarda istanbul trafiği gibi oluyor özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde. tıkanan yerler belli hiç mi bu işlere kafa yoran bir kurum yok bu şehirde. turizm alanlarının ötesinde berisinde mezbelelik, virane yerler. bir standart getirin uymayanın yerini dümdüz edin amk. çünkü burdan yalnızca antalya halkı değil tüm türkiye besleniyor. saray gibi tesislerden çıkıp, antalyanın gerçek yüzünü görünce kültür şoku yaşıyordur misafirler. daha pazarcı esnafın sesini kesemedi belediyeler, hayvan gibi bağıra bağıra ürün satmaya çalışıyorlar. semt pazarı deyip geçmeyin, turistler çok merak ediyor ve gidiyorlar, oradan alışveriş yapmayı da seviyorlar.

bu memlekette turizm bakanları ne yapıyor anlamış değilim. herhalde kendi gemisini yürütme peşindeydi çoğu. bir gelişime var ama şehrin gelişmesi tesislerle paralel değil.
  • turizm alanında en büyük rakibi muğla olan akdeniz şehri ve turizmin başkenti.
  • sabah sabah özlettin.
  • üstteki yazara ithafen: çavuşoğlu yeni milletvekili oldu niye belediye başkanı olsun.

yeni belediye başkanı hakan tütüncü olacak olan şehir.

şu saatlerde cayır cayır yanmaktadır.
  • geçenlerde sebze meyve işi için ziyaret ettim
    bir seneden fazladır gitmemiştim
    hava henüz ısınmamıştı
    dikkatimi çekenler ;
    konyaaltı antalya değil , sanki bir başka akdeniz ülkesi şehri gibi. süper spor kıyafetli spor yapan kızlar, köpeğiyle gezenler , bisiklet , kaykay vs kullananlar , sahile bakan cafeler de ki rus aileler
    ben tabi sadece yarın gün gezebildim. bu dağların olduğu yer var o taraftaki görüntü inanılmaz. daha evel görmemiştim
    merkezi için bir yorum yapamam ama antalya da taksim vari bir cadde güzel olurdu
    yakında 2 günlük kaçamak yapacağım
    antalya bir dünya dır
  • rusya’nin en güney oblasti. tesekurler akp ve yüce türk milleti!
  • yolları berbat olan şehir. konyaaltı, kepez, muratpaşa hiç farketmez.

belediye başkan adayı bu belediyelerin eskilerinden veya mevcut olursa babayı oy veririm. bana antalya'nın yollarını kaymak gibi yapacak adam lazım. şerefsizim 30 saniye tekerden bir takırtı duymadan gidemiyorsun.

hele hele bir döşemealtı var ki dillere destan. hadi döşemealtı'nı yeni yapılaşma falan diyip geçiştirirsiniz ama ulan arkadaş vallahi roma dönemi yolları daha güzel ya. tarihi kentleri geziyorsun adamlar kaç bin yıl önce ne yollar yapmış. bu kadar zor olmamalı ya.

yol yaparlar ardından 2 hafta geçmez ortasından bir kazarlar tekrar yama yaparlar yolun anasını sikerler.

yolun ortasında kalan gider kapaklarından bahsetmiyorum bile.
  • her yağmurdan sonra yollarda obruk gibi çukurların aniden beliriverdiği şehir.

motosikletim ile yolda giderken ön teker çukura girdi , jant yarıldı. alüminyum alaşım jant böyle bildiğin kabak çiçeği gibi açıldı. araç aldım yine çukura girdim jant yamuldu. sanayide düzelttim iki gün geçmedi bu sefer diğer jant yamuldu lastik yere indi. başka aracımın dört çelik jantında da yine bu çukurlardan kaynaklı yer yer deformeler var ama yaptırmıyorum. çünkü biliyorum ki yaptırsam bile iki gün sonra daha beter bir çukura gireceğim ve yaptığım tüm masraf heba olacak.
  • bir yaşayını olarak diyebilirim ki, açık ara türkiye'nin en iyi şehri. konu tartışmaya kapalıdır. aradığınızı her neyse rahatlıkla ulaşabilirsiniz. bir güne 5 plan sıkıştırıp zaman sorunu yaşamadan rahatlıkla yapabilirsiniz. şimdi soruyorum size ? zamanı bu kadar rahat idare edip deniz, kum, güneş, iş imkanı sağlayan başka bir şehir var mı ?
1067 entry daha
hesabın var mı? giriş yap