• 2011-2012 sezonunda michael gilchrist ve marquis teague ile kentucky wildcats'e katılacak power forvet. kentucky'de michael gilchrist ile iyi bir forvet ikilisi olacaklar ancak yine kentucky'e katılması beklenen kyle wiltjer ile rekabet etmek zorunda.
 • 2012 draftında yüksek sıralarda seçilmesi bekleniyor. 1. sıraya çıkması bile muhtemel. scoutlar kendisini kevin garnett'in gençliği ile kıyaslamakta. içerden ve dışardan, oyunun iki yönünde efektif, fundamentali kuvvetli bir uzun. 93 doğumlu ve 2.08 m boyunda.
 • (bkz: antonio davis)
 • kendisi hakkındaki en ilginç detay, lise son sınıfa geçmeden önceki bir sene içerisinde yaklaşık 20 santimetre uzamış olmasıdır.

  bundan 2 sene evvel -boyu 1.90 civarlarındayken- pek çok kişiye göre ncaa division 1'daki herhangi bir okuldan burs alması bile çok zor görünürken, bir senede 2.08'e ulaşıp senior yılında 32 sayı, 22 ribaund, 7 blok civarı ortalamalar tutturarak lise basketbolunu domine edince, bir anda kendi yaş grubunun en gözde oyuncularından biri haline geldi.

  son dönemde kentucky wildcats forması giyen her büyük yetenek gibi one and done olmayı tercih edip 2012 nba draft'ına girer mi? ncaa'de geçireceği sadece bir sezon, nba'de barınabilmesi için gereken asgari fiziğe ulaşması için yeterli olur mu? kilosu 3 hanelere çıktığı zaman da bu atletizmini muhafaza edebilecek mi? bunlar şu an kendisi hakkındaki soru işaretleri. ancak her ne olursa olsun, oldukça önemli bir yetenek.
 • http://1.bp.blogspot.com/…00/anthony davis06103.jpg

  kendisi belki de nba'in en karizmatik olmayan insani olucak. (tabii nba'e adim atacagini dusunerekten)
 • kaşları alır nba'e gelince.
 • 2012 draftına kadar ncaa'da biri patlamazsa yüksek ihtimalı 1 numara adayı, gelişen yetenek.
 • vücudunun üst bölgesinin güçsüz olması, post up oyunlarında hem savunma hem hücum anlamında zaafiyet anlamına geliyor, kendisi de pf oynadığı için savunmasıyla ün yapmış bir oyuncu açısından kötü bir zaaf.

  onun dışında uçuyor kaçıyor, yapıyor bir şeyler ve o potaya gidiyor hücumda. şutu vasat gibi geldi bana, daha iyi maçlarını oynamıştır gerçi ama öyle geldi işte.
 • ilk ncaa maçında marist red foxes karşısında yalnızca 23 dakika oyunda kalmasına rağmen 23 sayı, 10 ribaund, 5 blok ve 3 de asist yaparak kolej basketboluna fırtına gibi bir giriş yaptı. maçın 50 farkla * bitmiş olması ise yanıltmasın *, zira ilk yarıda maç kafa kafaya giderken de kendisi takımın net bir şekilde en iyi oyuncusuydu. ayrıca bu performansla beraber, takım arkadaşı terrence jones ve nba tarihinin talihsiz isimlerinden sam bowie'nin ardından, çıktığı ilk ncaa maçında 20 sayı - 10 ribaund yapmayı başaran kentucky wildcats tarihinin 3. freshman'i olmuş.
 • bi papyon versen ayni bizim zipcikti cafer.
hesabın var mı? giriş yap