• davul'a ahtapottan devşirme bir insanı, vokal'e seyirciyi almış grup.
  • çok ciddi bi hayran kitleleri var. ama eminim geri kalan hayran olmayan kitle de; ki benim de içinde bulunduğum da bunlar, tamamen ismini yazamadıkları için açıp dinleyemiyolar yahut takip edemiyorlar.

neyse başlıktan kopyaladım şimdi. bugün baya bi dinler rahatlarım. bu entry durdukça da döner tekrar tekrar bakarım.
  • bu grupta kaç kişi var? adları ne ? bilmiyorum .

şimdi o bu değil de bu adamlar bize yıllardır elit kesim, üstün nitelik tag'lı çelloyu bateri ve benzeri müzik aletiyle birleştirerek bir şeyler sundu. yeri geldi metallica cover'larını övdük, yeri geldi şarkılarına katılan insanlarla beraber ''adamlar ne hoş yapmış'' dedik. ''al bak çello böyle de çalınır helal olsun yiğitlere'' dedik, eşe dosta ''adamlar çelloyla neler yapıyolar bak klasik müzik dinliyosun da adam mı oldun götveren!'' diye telkinde bulunduk. yeri geldi ''ben klasik müzikten başka bir şey dinlemem çellonun tadı başka'' diyen adamlara argüman olarak kullandık, kullandılar.

fakat gelin görün ki az önce çok ufak bir şey farkettim. bu adamların grubundaki kısa saçlı , genellikle gözlük takan adam var ya o bir hain. izleyin şu videoyu;

http://www.facebook.com/…o.php?v=32930433642&ref=mf

abinin yüzündeki ifadesizliğe , giyime kuşama bir bakın. allah aşkına sanki ''çalayım bi an önce bitsin de eve gidip şarabımla peynirimi kemireyim'' bakışı var. o sabit bakışlarda kaçan opera'nın hüzünü var, o bozulmayan mimiklerde bir tiyatro eleştirmeni var. o tertemiz, ütülü cekette ''ben elitim'' mesajı var. o adam sanki o grubun performansına sonradan eklenmiş gibi duruyor. tamam ritim tuttuğu için böyle rahat görünüyo kafa sallamıyor tamam da o gözlük ne hoca? hakkaten bu adam o grupta mı ? yoksa yardımcı falan mı ? grubun çok iyi hatranı olduğumu söyleyemem. adını bile zor yazıyorum.

allasen bu grubu çok iyi takip eden , sanatçıların adını soyadını bilen biri bana mesaj atsın o adamı bi araştıralım var mı böyle bir şey? yoksa ben cahillik mi yapıyorum?

lan ayrıca diğerleri adamıhayır nasıl dışladı bi bakınsanıza ? bikere bile yanına gitmediler. acaba grubun üyesi değil mi? niye öyle yapıyorlar? saçları uzun değil diye , kot pantolon giyip zincir takmıyor diye böyle soğukluk falan çok fena oldum ben.

not: jokullmagic söyledi adı : antero manninen'miş.
    o adam o grubun üyesi olamaz. sarı uzun saçlı eleman yanına gelip kafa salladığında adama '' heheheh çocuk musun mna koyim ya'' gülüşü attı. valla bak o adamı orada zorla çaldırtıyolar. yeminle .
  • nothing else matters yorumlarina cok kaliteli bir klip cekmi$ olan grup .

(bkz: inquisition symphony)
  • bir gazete haberi:
    "unlu turk rockcisi sebnem ferah finlandiyali rock grubu apocalypticayla duet yapacak."

bi celloyla ne kadar duet yapilabilir merak konusu tabi
  • klasik müzik ve metal seven bir bünyenin koşarak uçarak dinlemesi gereken , kendilerine has nitelikte besteleri ve coverları olan bir grup. cult albümünde kendilerini de aştılar, özellikle coma, beyond time, romance gibi kopmuş besteler var..
  • yoruladıklari herangi bi metal parcasinin simdiye kadar hicbir metalci tarafindan elestirildigini, begenilmedigini gormedim, duymadim.
  • finlandiya'daki tüm çellocular üzerindeki etkisi barizdir. bu ülkedeki neredeyse tüm çellocular birer raksıtardır. senfoni orkestrasında çalarken saçı başı dağıtırlar. türkiyede olsa sorarlar adama "burda keman grubunun solosu varken sen niye triplere giriyosun arkadaşım" diye. uzun saçlı küpelidir, fakat sorsan apocalyptica dinlemez. slayer dinler.
  • not strong enough ve i don't care ile şu nüğ yiğrz iv'de belamı siktiler.
  • geliyorlarrrr!
    hem de 20. yılı diye plays metallica by four cellos albümünün tamamını çalacaklarmış!
    tarih 8 nisan, saat 21.00, yer de küçükçiftlik park.
    bilet fiyatları da sahne önü: 143.00 tl, normal: 88.00 tl
    biletix
hesabın var mı? giriş yap