• (bkz: arif ve 216 insan ol biraz) diye bir başlık da görünüyor. bence ilginç bir film olabilir. ama gora heyecanı yaratmasın. sonra küfür etmeyin.
 • cem yılmaz'ın gitgide şahan gökbakarlaşıp aynı karakteri ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğunu ortaya koyacak film. kaba saba, maganda ama özünde iyi recep ivedikle bilmem kaçıncı kez işlenen kurnaz, çakal ama temiz gibi yurdum insanı arif aynılar. şahan direkt 1-2-3-4 diye seri yapıyor cem'se filmin, karakterin ismini değiştirse de aynı karakteri canlandırıyor.
 • doğru cem yılmaz projesidir. cem yılmaz, gora'yı çektiğinden beri arif karakterinin konuşma şeklinden sıyrılamadı. çektiği reklam filmleri dahil.

  bu sefer konuşma şeklini yeni bir karaktere monte etmek yerine direkt orjinal karakteri içeren film çekmek doğru bir fikir. en azından "bu ne lan arif tonlamalı yine" demeyiz.

  tabi bu duyuruyu bu tip eleştirilere karşı "gönderme yapmak" için de koymuş olabilir. bilemem.
 • erşan kuneri'nin de mutlaka cameo olarak görünmesini istediğim film.
 • gora tadını vermeyeceğini tahmin etsek de, dilerim o tadı veya yakınını alırım.

  yeni cem yılmaz filmi adayı

  edit: imla
 • bunun yerine olması gereken erşan kuneri'yi anlatan sinema filmidir. uzun zamandır beklediğimdir.
 • sırf içinde erşan kuneri'nin yer alacak olmasından ötürü bile keyiflendiren proje. yemişim arif'ini, bize 216, bob marley, hatta "bir cisim yaklaşıyor" bile yeter.

  ayrıca cem yılmaz'ı uzun süreden beri ilk kez tebrik ederim; burnu havadalık yapmayıp "ben kendi kafama göre film çekicem!" demeyerek biraz izleyicinin nabzını tutmaya başladı. ali baba ve 7 cüceler rezaletinden sonra izleyicinin isteklerine kulak vermesi de gerekiyordu neticede.

  sırada 2017'ye yetiştirebileceği standartcy var. hadi cem yılmaz, görelim seni...
 • gora'dan sonra arog beklediğimi verememişti. şimdi de arif ve 216 yine beklentileri karşılayamayacak bence. anketle karar verilen ısmarlama bir film ne kadar başarılı olur ve ilk filme ne kadar yaklaşır, bekleyip göreceğiz.
 • ta 98'den beri sektörde olan cem yılmaz'ın arif'i ve benzerlerini bırakmasının zamanı geçti bile. g.o.r.a ve a.r.o.g'ta arif'i oynadı. yahşi batı'da, pek yakında'da ve ali baba ve yedi cüceler'de arif'in benzerlerini oynadı. aziz bey, zafer ve ali şenay'ın arif'ten farkları çok azdı. boris mançov da bildiğin komutan logar'dı zaten. kısacası cem bey bu filmlerde arif'i oynayıp durdu. tabii kalkıp sadece arif'i oynuyor demek haksızlık olur. av mevsimi'ndeki idris, magnifica presenza'daki yusuf antep, the water diviner'daki cemal, organize işler'deki müslüm duralmaz ve vizontele'deki fikri farklı rolleri. iftarlık gazoz'daki cibar kemal biraz arif'i hatırlatmıyor değil. sonuçta kalkıp şahan gökbakar'la mukayese etmek biraz ayıp oluyor. cem yılmaz arif'i ve benzerlerini oynasa da elinden geldiğince farklı filmler yapmaya çalışıyor. iftarlık gazoz'la magnifica presenza arasında bir benzerlik yok, ya da av mevsimi veya gora. neticede filmografisi daha iyi cem'in.

  neyse. cem yılmaz neredeyse 20 yıldır sektörde. artık daha nitelikli, daha çarpıcı, etkileyici filmler yapmalı kanımca. yılı geçirmelik, izlenip unutulacak komedilerde artık görmek istemiyorum. arif'i bırakmasının, gora'daki karakterlerden uzaklaşmasının zamanı geçti bence.
hesabın var mı? giriş yap