• yaptığı müzik idm kategorisinde anılıyor. tides gerçekten çok sağlam bir albüm. bütünlüğü olan bi albüm olmakla beraber theme ve the storm arovaneye giriş çalışmalarında tavsiye edilen parçalar.
  • aciklimi acikli tides albumu insani gercekten derinden vurur. ornegin en son evin kedisi oldugunde, sesi sonuna kadar acarak kedinin yukselmekte olan ruhu icin bu albumu calmistim ki oldukca uymustu bu uzucu duruma. yeise bogmustu bizi, kediyle ilgili guzel anilarimizi gozyasiyla karisik canlandirmisti. guzel kedinin guzel ruhuda oldukca hoslanmisti bu ilahi muzikten. eh bir muzisyenden daha iyi ne beklenebilirki.
  • hakkında http://arovane.de/ adresine bakılabilir; ilgili sitenin fakirliği karşısında da şaşkına dönülebilinir. yok, minimalizm bu değil elbette.
  • alman laptop muzisyeni uwe zahn'in projesi. tides adli albumu en basarili down-tempo/ambient albumleri arasinda sayiliyor.
  • elektronik altyapisi bulunan muzik turlerinden pek hazzetmememe ragmen tinilarini bir sekilde icime dokundurmayi basarmislar ve kendime hayret etmemi saglamislardir..
  • tides'ı sırra kadem basmış bu adamın. bulmak mümkün değil. hayır lilies ile tanıştığım bu adamın tides'da yaptıklarını yere göğe sığdıramıyorlar. "e ben lilies'i bayağı sevmiştim, tides kim bilir ne biçimdir" diye diye meraktan ölecem, o olacak.
  • kan ter.
    hatta sadece kan.
    çok yanınca dinlenen.
    benim için tides-la biten, tides-la başlayan
    birhan keskin müziği
  • sabahın altısında lilies albümünü dinlemekteyken, yıllardır sıkça olduğu gibi yine özlemle, yine ümitsizce "ya bu uwe zahn'a ne oldu?" sorusunu aklıma getiren ve altıyıbirgeçe ekim ayında yeni bir albüm çıkaracağını öğrendiğim ses üreticisi. ve palor adlı yeni albüm 8 ekim'de piyasadaymış. ancak elbette net üzerinden çeşitli kanallarla albüme ulaşmak mümkün. sevenleri şimdiden mutlu olsun, zahn adeta 2004'te girdiği cryotube'den geçen ay çıkmış gibi kaldığı yerden devam ediyor.
  • ardı ardına yeni ep ve albüm yayınladı. bir şeyler olmuş artık eskisi gibi değil. daha karanlık.
  • sadece "cry osaka cry" şarkısını bildiğim ve her şarkısı böyleyse, cidden harika müzik yaptığına inanacağım grup, şahıs, vs...

edit: evet gerçekten güzel müzik yapıyormuş adam.
hesabın var mı? giriş yap