• bu dehşetli tehlikeden sakınmak için (bkz: kitap okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum)
  • mesela benim dayioglu var komple bilimsel gercek. sordum ona kitap okuyayım mı diye, her sey tadında güzel oğlum dedi.

sonra kamişa su yürüdü mu diye sordu pek anlam veremedim.
  • asiri kitap okuyan kimselerin soylem ve hareketlerinin az ya da kararinda kitap okuyanlar tarafindan anlasilamamasi durumu. bir taraf bakis acisini genislemenin sonuna kadar getirmisken, diger tarafin bu gelismeyi ayni hizda takip edemiyor olmasi bunun en buyuk sebeplerinden olabilir.
  • dünyadan koparması asla mümkün değildir, daha çok dünyada olanı biteni anlamlandırmaya yarayan bir eylemdir aşırı kitap okumak. söyleyecek iki çift lafa sahip olabilmektir. kafası çalışan kişinin en önemsediği iştir kitap okumak.
    koparsa koparsa aptal aptal programlar yayımlayan yandaş televizyonlardan, tayyip'ten koparır kişiyi ki bu da olsa olsa ruhlara şenliktir.
  • yanlış tespittir.

kitap okumak, okuyan kişinin yazan kişinin düşünceleriyle bağlantı kurmasını sağlar. ayrıca kitap okumak için illa kapalı bir alanda tek başınıza olmanız gerekmez.

aynı ortamda aynı kitabı grup halinde okuyabilir ve sonrasında kitap hakkında tartışabilirsiniz. yani kitap okumak için illa kendinizi sosyal alandan soyutlamanız gerekmez.

tuvaletten tutun da restorana kadar her yerde kitap okuna bilir. belirli bir alanı belirli bir zamanı yoktur.

karar vermeyi zorlaştırmaz aksine kolaylaştırır. çünkü onlarca farklı kişinin kişisel görüşlerini öğrenmenize ve bu kişilerin doğru ve yanlışlarını bir potada eritmenizi sağlar. böylece kendi doğrularınızı ve yanlışlarınızı pekiştirmenizi sağlar ve sonuç olarak verdiğiniz kararlarda tereddüt etmemenizi sağlar...
  • blind melon - no rain adlı şarkısında şöyle özetlemiştir durumu :

and all i can do is read a book to stay awake
    and it rips my life away, but it's a great escape

bazen kaçıştır anlayacağınız. iyidir.
  • sofu idealizm ile bilgi sahibi olmayı büyük ihtimalle pek kitap okunmadığı için karıştıran yanlış söylem.

tayyeap babanın bir çiftliği var
    çiftliğinde trolleri var.
    me me diye bağırır.
    çiftliğinde tayyeap babanın.
  • dönem dönem "aşırı kitap okuma" sebebimdir.
    derdim sıkıntım olduğu zaman mükemmel bir kaçıştır benim için. alırım elime akıcı bir roman, bitene kadar kalkmam. dünyadan soyutlanıp kitabın içine girmenin zevkine vardıktan sonra gelsin diğer romanlar.
  • (bkz: oku allah'ın adıyla oku) evet sadece kutsal kitap okununca beyin biraz su kaynatabiliyor tabi (bkz: akp) ama, ne bulursak okumak da allah'ın emri.
  • okan bayülgen'in programında kendisi için anlattığı durum. romanı kendi hayatından bir kesit sanıp kişilere anlatıyormuş efendim.
hesabın var mı? giriş yap