25849 entry daha
  • şuursuzluk halidir.
  • gurursuzu olduğum bir kavramdı ,olur öyle ...
  • bulabilecek mi beni bilmiyorum ama artık bulsun istiyorum ayaklarım yerden kesilsin içim kıpır kıpır olsun istiyorum
  • yüzüne anlamsızca uzun uzun bakmak geliyor içimden,baktıkça da içim tarifi olmayan hislerle doluyor işte aşk böyle bir şey
  • “her şeyin mahvolması için aşk iyi bir nedendir.”
    (bkz: alıntıdır)
  • çok acayip bi ruh hali ya valla. inanılmaz. yani nasıl diyeyim, etrafındaki her şey boş geliyor gözüne.
  • gerçek aşk tercihe dayalıdır,ihtiyaca değil.
    seçim,ihtiyaçtan kıymetlidir..
  • seni sevdim,
    seni birdenbire değil usul usul sevdim.
    "uyandım bir sabah" gibi değil,
    öyle değil nasıl yürür özsu dal uçlarına
    ve gün ışığı sislerden düşsel ovalara...
    seni sevdim....
    artık tek mümkünüm sensin
    g. akın

şairin dediği usul usul sevmektir aşk
  • delilik.
    akıllı insan işi değil.
  • bir modern zaman kurgusudur.

kulağa çok saçma gelse de
    “hassittir lan ordan” dedirtse de
    sağduyunuz tamamen aksini söylese de bir kurgudur.
    ( unutmayın, sağduyumuz bazen bizi yanıltır, “ baksana kardeş, güneş bizim etrafımızda dönüyor” gibi yalanlar da söyler.)

bildiğimiz anlamda aşk bir modern zaman anlatısıdır.
    örneğin 12. yy anadolusunda ya da 15.yy ingilteresinde insanlar aşık olmazdı. (ney!) evet, insanlar aşık olmazdı, birini bulur evlenirdi; hatta ikisini, üçünü, dördünü.

sanayi devrimi sonrası kurulan modern devletlerin desteklediği “kutsal aile” kavramı devletin en temel birimiydi ve “ruh eşi” fikrini büyütüp besleyen esas unsur da buydu.
    tüm kültür fabrikaları bu fikri yaygınlaştırmak için çalışır.
    eğer herhangi bir sanat eseri ya da kitap size ulaşmışsa buna iktidar sahipleri izin verdiği içindir.
    ister roma’da ister osmanlı’da olsun devletin izin vermediği hiçbir yapıt bugüne ulaşamamıştır. kutsal kitaplar bile devletin matbaasından geçtikten sonra bize ulaşmıştır.
    iktidarlar bu kurguyu tüm güçleriyle desteklemiştir.

“yaaaa nolakası var yaaaaa”, derseniz size öncelikle “öyle ağzını yaya yaya konuşma”, derim, sonralıkla “tek eşlilik ve aile kurumu olmaksızın modern bir devlet düşünülebilir mi? 12 saat fabrikada çalışan adamın akşam eve dönmesini hangi motivasyon açıklayabilir?” gibi sorular yöneltirim.

ben de aşık oldum köpek gibi, ama bunun konumuzla alakası yok.
hesabın var mı? giriş yap