• "dünyanın ekseni kaydı behzat, 12 cm yerinden oynadı sen bana 1 cm bile yaklaşmadın!" (bkz: behzat ç)

"herkesin inandığı bir şey vardır bu amına koduğumun hayatında, benimki de sensin." (bkz: kader) zeki demirkubuz
  • selvi boylum al yazmalım filminden seçmeler..

sevgi neydi,sevgi iyilikti,dostluktu...sevgi emekti.

durursam bi daha kurtulamam.
    ziyanı yok gülüşü yeter bize.
    yüreğim kaydıysa günah mı?
    çamura saplansam yardıma gelir misin?
    elini tuttum sıcacıktı,yüreği elimdeymiş gibi...
    elinden tutuversem benimle gelir mi?
    seninim işte,alıp götürsene beni.
  • poyraz'ın oğlu sinan'a anlatırken kullandığı replik olabilir:

''aşk dediğin aslında nedir biliyor musun; ağzının ortasına bir tane yumruk yersin, kan tükürürsün, sonra bir tane daha yersin yine kan tükürürsün. canın yanar söyleyemezsin, söylesen canın yanar, anlatsan anlamazlar. çeken bilir yani. üstelik en kötü tarafı da ne biliyor musun; bu bir insanın başına gelebilecek en güzel şeydir."

(bkz: poyraz karayel)
  • marla.. damağındaki küçük çizik. dilinle oynamasan geçecek ama dayanamıyorsun oynuyorsun.
    aşkı anlatan en iyi replik değil ama o vazgeçemeyişleri en net ifadeyle bu anlatır.
  • fakat müzeyyen derin bir tutku bu (bkz: erdal beşikçioğlu)
  • bence 7 numara dizisinde, haydar'ın anlatımıdır, hatta aşkın da ötesi sevdayı anlatıyor.

haydar:
    hava mi aliyon?
    armagan:
    hii.. sikildim biraz, sabahtan beri ayni mevzu..
    haydar:
    nasil??
    armagan:
    bizim kizlar, akillari fikirleri askta meskte..
    baska hicbir sey dusundukleri yok..
    oysa hayatta daha ciddi seyler de de var..
    bunlari niye sana anlatiyorum ki?
    belki de seni kendime benzetiyorum da ondan..
    senin de onceligin okuyup adam olmak..
    ask mesk bunlarin benim icin degeri sifir..
    haydar:
    sıfır bir değer değildir.
    bir sayı bile değildir..
    anca baska bir sayının yanına gelince değer yaratir..
    tıpkı sevda gibi..
    sevdanın da tek başına bir değeri yok ille de biri olmalı..
    sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır, sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür..
    biri dese ki sevdamı al kendine ekle, bir ömürle çarp, sonra sonsuza eşitle..
    yine de degeri sifir mi olur senin icin?
  • ''ı hate the way you talk to me and the way you cut your hair. ı hate the way you drive my car. i hate it when you stare. ı hate your big dumb combat boots and the way you read my mind. ı hate you so much it makes me sick, it even makes me rhyme. ı hate it, i hate the way you're always right. ı hate it when you lie. ı hate when you make me laugh, even worse when you make me cry. i hate it that you're not around, and the fact that you didn't call.
    but mostly i hate the way i dont hate you.
    not even close, not even a little bit, not even at all.''

(bkz: 10 things i hate about you)
  • berfo: demek sen benim yaptıklarıma ihanet diyorsun ha? iyi, peki öyle olsun. peki şimdi ben sana şöyle desem; ben bunları yaptım, çünkü aşıktım ben, yani vurulmuştum, ölüyordum aşkımdan. bunun üzerine kim bana ne diyebilir ha? ihanet mi? aşkım için yaptım ulan! ahlaksızlık mı? evet yaptım. ben en yakın arkadaşımı seni, jandarmaya ihbar etmiş adamım. sen yapabilir miydin benim yaptığımı? ha? en sevgili arkadaşına ihanet edebilir miydin? onu jandarmaya ihbar edebilir miydin? arkadaşının altınlarını çalabilir miydin? o altınlarla arkadaşının sevdiği kadını anasından babasından satın alabilir miydin? arkadaşını ölüme gönderebilir miydin? ama ben yaptım. aşkım için ulan!... şimdi söyle bana; hangimizin aşkı keje'ye daha büyük ha? hangimizin? hangimiz keje için böyle büyük bir günaha girmeyi göze alabildik? ben bu aşk için cehennemde yanmaya hazırım. ya sen?

eşkiya
hesabın var mı? giriş yap