• new york pace üniversitesi oyunculuk bölümünü kazanan dünya çapında 15 kız öğrenciden biri olduğunu söyleyen, eğitim masrafları için twitter’da destek kampanyası başlatan öğrenci.

ekleme: benden sonra açılan bir başlık daha çok tutulmuş. bu başlıkta da konu ile ilgili bilgiler var: (bkz: pace university oyunculuk kazanan türk kızı)

ekleme: diğer başlık benim başlığa taşınmış düzenlemesi.

tweet'i
    hesap linki
  • acımasız olmak istemem ama;

ekonomisi rezalet bir ülkeden abd'ye gitmeye çalışıyorsan zengin olacaksın o kadar.
  • fiyatlarını araştırıp ona göre başvuru yapsa daha hoş olabilecek türk kızı. ne yapalım biz de miami'den güzel bir otelden rezervasyon alıp bu yaz o otelde kalabilecek 1000 kişi içine girebildiğimiz için para mı toplayalım?
  • (bkz: buket'i amerika'ya yolluyoruz) zamanında linç yemiş böyle bir kampanya var. ama siz bilirsiniz yine de
  • böyle bir konu hakkında dahi ne kadar boş beleş yorum yapılabiliri gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim güzel ülkemin döl israfı vatandaşları. 17 yaşındaki şu güzelim genç kız kadar düzgün konuşamayıp, yine de ısrarla bir şeylere bok atma çabanıza ve çürümüş kalplerinize ne desem bilemedim.

biri de çıkıp demiş "yaaav ben de okudum oralarda, ne var"
    21. yy'da adamlar proje yapmışlar, bağış falan toplanıyo. canı isteyen, gönlünden kopan bağış yapıyor.

ülkemdeki her bir genç kızın başarısıyla gurur duyuyorum. utanılacak hiçbir şey yok. aynı toprakları, aynı kaderi paylaştığımız birinin hayallerini dinlemeye, yardım çağrısını bile ego sahnesine çevirmeyi başaracak hale geldiğimiz için utanıyorum ben. yazıklar olsun valla.

edit: ya o kadar ilginç insanlarsınız ki, sahiden sizin gibi düşünmeyen birine küfür ederek orgazm falan olma hakkına sahip olduğunuzu sanıyorsunuz. küçük bi ortadoğu simülasyonu... güç göstergelelerini sikiş sokuşlu küfürlerin arkasına saklayıp erken boşalan travmatik, sorunlu varlıklar ordusu... umarım bu kızcağız gerekirse dolandırıcılık yaparak bu ülkeden defolup gitmeyi başarır. zira seneler sonra sizden kalan çürük toprak ve tezek kokularınız arasında yaşayacak yer kalmayacak :/
  • kendisi son derece başarılı bir hanım kızımız herhalde. tebrik ederim. umarım gider istediği yere.

buraya kadar tanımdı, tırıydı, vırıydı.

şimdi esasa gelelim. bu tip videoları izlerlerken yerin dibine geçen sessiz binlerden biri olarak söylüyorum. yapmayın böyle şeyler lütfen. ortalık gerekli gereksiz yüzlerce başarı hikayesi kaynıyor. çoğu pek çok kişi için herhangi bir anlam ifade etmiyor. dolayısıyla bir bağ kurmak zorlaşıyor. nihayetinde kimse böyle postmodern dilencilik zırvalarına maruz kalmak zorunda değil. kazanıp kazanmayacağı belli olmayan eleme için new york'a gidip oldukça külfetli masraflara katlanabilen biri burs bulmak için de daha asil yollar arayabilir. sıkıldım. bitti.
  • ülkenin halini ortaya koyan kızdır.

kesinlikle başarısını küçümsemiyorum fakat ülkeyi oyuncular değil bilim adamları kurtaracak.

yıllardır televizyonlarda bilgili insan olarak oyuncuları şarkıcıları örnek aldınız ülkenin hali ortada.

birazcık bilime ve bilim adamlarına destek verirseniz belki bir şeyleri değiştirebilirsiniz.
  • ülkeyi elbette bilim adamları kurtaracak. soğuk savaş döneminden beri iyice palazlanan bu fikre katılmamak elde değil. keza gidişat ve insanlığın geleceği bilimin ellerinde.

ama unutmayalım! sanat, medeniyeti kurduğu gibi kurtaracak olan da odur . çünkü sanat medeniyetin ön koşuludur ve bilim ve sanat olmazsa olmaz iki kanat.

bizim de zamanında pek çok konuda kadar şevkimizi kırdılar. böyle sosyal medya vs imkanımız da yoktu, paylaşmadık kimseyle.

hazır şimdi imkan var. kullanan genç bir kardeşimiz var. eğer günün sonunda ülkesine dönüp faydalı bir iş yapacaksa seve seve.

muhtemelen o da diğerleri gibi göçer. hayali almanya vatandaşı olmak isteyen çocuk gibi.
    eh bundan da biz gençler sorumlu değiliz. en azından şimdilik.
    çünkü bize bunu reva gören sizlersiniz. biz de en azından sonraki jenerasyonlar için iyi olabilecek ne varsa onu yapmaya çabalayalım.

elinden gelen destek olsun. destek olmayan da yargılamasın piliiiz.
  • aynı anda hem vicdansız hem duyarlı bir millet olmak çok garip. yolun açık olsun güzel kız
  • ne güzel lan .ben almanyada burs almadan butun parayi kendim karsilamak icin 3 4 gün (gece vardiyasi)calisiyorum ki dönemimi uzatabileyim diye .kursum aksiyor, verimli ders calisamiyorum millet para dileniyor resmen. ben yapamam böyle bir sey utanirim, yediremem kendime.ne güzel 2 günde 50.000 dolar bagis almis ,ben de burda saatligine 10 euroya calisiyorum.bir salak biziz herhalde amk.
hesabın var mı? giriş yap