• ben ilkokul 5'e, kardeşimin 3'e gittiği sene kardeşim ameliyat olduğu için bir süre okula gidememisti, hatta evden cikamadi 2 ay kadar. o sıkılmasin diye babam bize atari almisti :)
    biz hele ki köyde yasadigimizdan ötürü evde vakit geçirmezdik, birsürü kendi yasimizda arkadasimiz ve kuzenlerimiz vardi, disarida o oyun senin bu oyun benim, akşam yemegine kolumuzdan tutar zorla getirirdi annem. işte öyle hareketli çocuklardik.
    atarimizin olmasiyla birlikte evden çıkmaz, yerinden kalkmaz, gözünü ekrandan ayirmaz olduk. kuzenlerimizi de alistirmistik. atarinin başından kalkinca tek yaptigim okula gitmekti o da mecburiyetten :d
    harikaydı!
    gel zaman git zaman kardeşim iyilesti falan ama biz çoktan bağimlisi olmustuk.
    sonra nasil olduysa , oynamayi biraktik. ne yazikki hatırlamıyorum atarimize ne oldu? belki de annemle babam bilincli olarak farkettirmeden kaza süsü verip yok etmislerdir onu :)
    hemen sonra kendimizi yine sokaklarda top oynarken bulduk
  • goal 3 efsanedir.
    ne pes ne fifa hala onun zevkini vermez..
  • river raid isimli uçak oyunu vardı benim oynadığım ataride. köprüleri, helikopterleri ve gemileri patlatarak ilerlenen bir oyundu. fuellerde yavaşlayarak deponun daha fazla dolmasını sağlayabiliyordunuz. güzel oyundu.
  • o silahın gerçekten nişan aldıkları ördeğe ateş ettiğini sanan nesildir. çocukluğumuz yalanlar üzerine kurulu lan.

ayrıca;
    kahpe (bkz: princess peach)
  • evde süper mario, atari salonunda mustafa, tekken ve mortal combat oynayarak katıldığım efsane nesil. az eskitmedik o makinelerin tavla pulu kıvamındaki tuşlarını. ondan sonra ne sega ne de playstation aynı tadı vermedi. hey gidi günler.
  • keşke hayatımıza girmeseydi dediğim ama sabahlara kadar oynadığım bağımlılık yapan cihazdır atari.

sırf atari oynamak için okuldan kaçar eve gelirdim. akşam da babamdan bir güzel dayak yerdim ama akıllanmaz yine yapardım.
  • içinde 40 tane oyunla gelen famicom, abimin amiga'sı ve atari salonları... çok iyiydi lan.
  • 1-tank
    2-mario
    3-contra
    4-road fighter
    5-pacman

bulunsa bıkmadan oynanacak oyunlardır.
  • hâlâ oynanabilen, şu anki hiçbir oyunun aynı keyfi veremediği efsane oyunlardır.

http://emu-russia.net/en/ linkinde bulunan siteye girerek istediğiniz emulatoru ve romu indirip geçmişe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.
    sitede bulunan romlar orijinal atari dosyalarıdır, emulatorlar sayesinde istediğiniz oyunu orijinal olarak oynayabilirsiniz. hangi emulatoru indirirseniz o emulatoru destekler romları indirmeniz gerekmektedir. yani zamanında sega oyunları oynadıysanız sega, nintendo oyunları oynadıysanız nintendo oynatıcı ve romlarını indirmeniz gerekmektedir.

ben ne bileyim abi bildiğin kara kutuydu işte diyorsanız, yani hangi emulatoru indirmeniz gerektiğini bilmiyorsanız oynamak istediğiniz oyunları arama kısmında aratın. arama sonuçlarının en üstünde hangi emulator ile oynatılacağını gösteren yeşil renkli bir yazı göreceksiniz (örn: sega genesis/megadrive veya nintendo entertainment system/famicom/dendy/ gibi oynatıcı isimlerini görececeksiniz). arama sonuçlarında oyunların sadece isimleri değil ekran görüntüleride gelmektedir böylelikle heh oynadığım oyun buydu diyip kolaylıkla indirebilirsiniz.

ben hâlihazırda nestopia 1.40 emulatorunu kullanmaktayım. nes uzantılı dosyaları destekleyen oldukça küçük ve güzel bir oynatıcıdır. ayrıca dosya bölümünden çevirimiçi oyuna tıklarsanız sizinle aynı oynatıcı ve oyunu oynayanlarla karşılıklı olarak oynayabilirsiniz bile.

nestopia'yı indirmek için;
    http://nestopia.sourceforge.net/

bu da benden size hediye, içerisinde mario, bomberman, tetris, tank, roadfg, contra, ice man gibi oyunların bulunduğu klasik 1200 in 1 atari kasetimiz ;
    https://www.emulatorgames.net/…/nintendo/1200-in-1/

linkini vermiş olduğum sitenin (emurussia) arama bölümü oldukça kapsamlı, oyunların orijinal isimlerinin yanı sıra atari kasetlerinde yer alan alternatif isimleri de yer almaktadır. örneğin orijinal ismi tecmo world cup soccer olan fakat farklı kasetlerde capatin maijd ııı, fıfa 97 ınternational soccer, goal 5 soccer gibi isimlerle kayıtlı bulunan oyununuzu alternatiflerden birini yazarak rahatlıkla bulabilirsiniz. benim şu ana kadar bulamadığım oyun olmadı, eğer aradığınız oyunu bulamıyorsanız emin olun sitede yer almadığından değil ismini yanlış yazmanızdan kaynaklanıyordur.

edit: emurussia sitesi arşiv modunda gözüktüğünden sorun çıkarabiliyor, https://www.emulatorgames.net/roms/ adresinden de oyun indirilebilir.
  • aynı zamanda annelerinin ‘‘adaptör ısındı, sonra oynarsın.’’ uyarısıyla moral bozukluğu yaşamış nesildir. oyun tutkusu devam edenler için trendyol’da mega eylül indirimi başladı! oyun konsolları, aksesuarlar ve oyunlarda kaçırılmayacak fiyatlar 10-11-12 eylül’de trendyol.com ve trendyol mobil uygulamasında!
hesabın var mı? giriş yap