• tarihi mirasların restorasyonundaki üstün başarılarımıza bir yenisini daha ekledik.

before: https://hizliresim.com/wgxxwg

after: https://hizliresim.com/auv3t3

edit: kapatılan nesnenin sunta değil de store perde olduğu yönünde çokca mesaj aldım. o yüzden çok rahatladım. swh moderasyondan ricam "sunta" yerine " stor perde " yazabilirse herkes rahatlar.

edit2: moderasyona gerekli düzeltme için teşekkür ediyorum. özelden darlamayın artık *

edit3: bu sefer de onlar fresk değil mozaik diye darlamaya başladınız. onu da düzeltin diye moderasyondan ricacı olursak bayram günü anamızın bacımızın huzurunu kaçırırız.
  • zevksizlik akan, zevksizlerin işidir.
  • dua edelim badana yapmasınlar. stor perde ile kapatmışlar o da olumlu.
  • yazıklar olsun be. bırakın fethinin simgesi olmasını, dünya mirası bu. bu nasıl aymazlıktır
  • olağan olay. cami olarak ibadete açıldıktan sonra mecburen kapanacak bunlar. estetik olan bir yol aramaya da zaten ne lüzum var?

yakın zamanda alttan ısıtma sistemi falan da kurulur. kışın nasıl namaz kılacak insanlar?

edit: yaptığımın yorumun sunta olup olmamasıyla alakası yoktur. ısıtması binaya zarar vermeden nasıl yapılacaktır, biri bana makul bir şekilde anlatırsa sevinirim.

ama sunta değilse başlık çarpıtmadır ve değiştirilmelidir.
  • sıva gibi yüzeye zarar verecek kapamalardan evladır.

ha kesinlikle estetik değildir o ayrı mesele. bence de perdelerle kapatmak daha güzel görüntü oluştururdu.
  • ayasofya'nın kapanma olayı.

görüntü yunan medyasından olduğu için inanmak istemiyorum ve fakat türk medyasında olmadığı için de inanasım geliyor. ilginç bir doğa olayı.
  • tek kelime ile ‘muazzam’

paldır küldür yapılan şovun, ortaya çıkaracağı paldür sonuçlar temalı bir kompozisyon olmuş.

mimariye ve sanata önem vermeyenlerin çoğunlukta olduğu bir toplum da bu tarz ilgisiz ve saygısız önlemler de normaldir dedirtir...
  • sunta ile kapatınca gidiyo yani ordan resimler..
    allah'tan mı gizlemeye çalışıyorlar acaba..
  • komple yıkıp baştan yapmak lazım böyle olmaz
hesabın var mı? giriş yap