• kimi zaman yunan felsefesine taş çıkaracak, kimi zaman fransız edebiyatının en romantik kinayelerini bile geride bırakacak, hoş; hoş olduğu kadar da uzaklarda hatırlandıkça hüzünlendiren sözlerdir.

-ya hemen eve gel, ya da bi daha eve gelme...

bu duble senin için güzel babam, biraz erken başladık ama olsun... rakı bana seni hatırlatıyor hep, mis gibi sen kokuyor...

http://fizy.com/#s/1agpv9
  • -never tell anybody outside the family what you are thinking again
  • 10 yaşına geldiğimde hıristiyanlık ve müslümanlık arasında sıkışmış bir hayat sürerken ve dinin anlamını sorgularken babama danışmanın uygun olacağına karar vermiştim.

e-baba, herkes din diye birşeyden konuşuyor. nedir bu ben anlamadım?

b-din kızım, iyi bir insan olmaktır sadece. sen iyi bir insan olduğun sürece dinin senden istediklerini yerine getirmiş olacaksın. başkalarının aklını karıştırmasına izin verme, aklını bunlarla doldurma. iyi biri ol yeter hem bana, hem sana hem de allah'a.

evet unutmadım. hala aynı dine mensubum.
  • herkesin babasının kendi inancına, anlayışına göre değişen sözler.

benim için yıllar yıllar önce, denizden bulup çıkardığım 250,000 lira ( biz küçükken 250,000 lira vardı mavi, o zaman en az 3 gofret 1 big babool alınabilecek bir paraydı, arkadaşlar bilir) sonrasında babamın söylediği sözlerdir.

elimde heyecanla koşturarak yanına gitmiştim, 'bak denizde para buldum, gidip bakkaldan neler alıcam şimdi' diyerek. babam elimden o parayı alıp bana cebinden çıkardığı başka bir 250,000 lira verip, ' bir daha sakın kendine ait olmayan, başkasının kazandığı parayı alma, senin kazanmadığını harcamak haramdır, paraya ihtiyacın olduğunda bana söyle ben sana vereyim' demişti.

üstünden belki 15 yıl geçti, ben hala unutmadım. büyüdüm, adam oldum, çalışmaya başladım, para içinde olduğum bir işim var, fırsatım olsa milyonları/trilyonları hortumlarım ama gel gör ki yerde gördüğüm 1 lirayı bile alıp harcayamıyorum.

aynısını çocuğuma tembihleyecek miyim? ilk öğrettiklerimden biri olacak.
  • - uz (uslu) duran çok yaşar.
  • adam olan bir borcunu, bir de yediği kazığı unutmaz.
hesabın var mı? giriş yap