• neşeli adamlardan oluşan, 3 albüm*** çıkarmış fransız grup. karnaval havası yaşatan, sıcak yaz günlerinin tınısını taşıyan, gün ışırken üzüm bağlarının arasından arabayla geçmeyi anımsatan, çıplak ayakla dansetme isteği uyandıran, sulara batıp çıkmayı özleten şarkılar söylerler. son derece eğlenceli olan web sitelerine www.babyloncircus.net adresinden ulaşabilir ve bu adresten her albüm için birer tane mp3 indirebilirsiniz.
  • adeta dinlerken yerinizde duramadığnız,üflemeli enstrümanlarının hava kattığı reggae parçaları dinlerken "ah ulan türkiye'ye gelselerde,gitsek" dedirten oniki kişiden oluşan ve fransa'nın lyon kentinde kurulan grup.
  • son albumleri la belle etoile'mis, hakikaten eglenceliymis;

http://www.deezer.com/#music/album/278093
  • insana muzigin ne kadar guzel, ne kadar inanilmaz, birlestirici, yonlendirici ve mucizevi bir sey oldugunu konserlerinin her saniyesinde hissettirebilen, enerjisi fazla gelen, manyak otesi performans grubu, lyon'un bir tanesi ve gururu.

londra jazz cafe konserlerinden yeni geliyorum. sadece bir iki sarkisini dinleyip, "gogol bordello'yu animsattigina gore iyidir" diye dusunerek gittigim bu mekandan hayatimin en keyifli bar konserini izlemis olarak donuyorum. belim agriyor, cunku manyak gibi pogo yapildi bu yasimizda, sesim kisik, cunku az biraz fransizcama ragmen bana bile anira anira bilmedigim sarkilarini soyletmeyi basarabildiler ve ceset gibiyim cunku zannedersem yerde gecen zamanim havadakinden azdi, kilo vermis olmaliyim.

gitaristinden bascisina, synthcisinden cilgin otesi vokal duo'suna kadar her biri ayri firlama, ayri sovmen olan bu dogaustu grup beni aldi, bir daha geri getirmemecesine goturdu rivieralara mivierelara. ruhum savruldu, cipsi* oldum ciktim. dinleyin dinletin, konserini yakalarsaniz bir yerlerde, affetmeyin...

not: babylon sesimi duyup hem de isimdas ayagina sempati gosterip turkiye'ye de getirse keske bu cana can katan grubu.
  • demo albümlerindeki no skank tonight adlı şarkı beni hala benden almaktadır. nitekim sözleri hüzünlü ama kendisi hareketli şarkıların tadı bir başka oluyor.
  • rock'n coke 2013'de 8 eylül 2013 günü sahne alacak olan grup.
  • rock'n coke 2013'ün en kıymetli kazançlarından biri. daha önce kendilerinden hiç haberdar olmadığım için utanmakla birlikte ilk olarak canlı performanslarına tanık olmak da hayatımın en coşku dolu anlarından birini yaşamamı sağladı herhalde.
hesabın var mı? giriş yap