• (bkz: bakara)
 • 1764 yılında alsace lorraine'de louis xv'in izniyle *montmorency-laval tarafından ilk dükkanı açılan baccarat kristali'nin yegane markası.

  tabi başlarda ufacık bir yer. ne 7 adet tasarımcısı, ne 3000m2'lik mağazası, ne dünya üzerinde 35 adet butiği, ne de günde 4000 flakon üreten bir ekibi var.
  1816 yılında ilk kristal fırınlarını çalıştırıyorlar, 3 ekim 1930'da türkiye üzerine ilk gezi başlıyor ondan sonra gelsin moka servisleri gitsin nargileler.
  1841 yılında hala üretimde olan harcourt model bardakları üretiliyor.
  bunlar günümüzde markalar tarafından (paşabahçe dahil) yaklaşık olarak en çok üretilen, köşeli-kısa ayaklı kadeh şeklinde bardaklar. tasvirden ziyade şeklini gördüğünüz zaman "aa bu bizim evde de var" demeniz ise çok yüksek ihtimal.
  günde 4000 adet flakon üretilmeye başlanan 1900'lü yılların başlarında dior, elizabeth arden, guerlain, versace, lancome, coty gibi markalar tüm flakonlarını baccarat'a yaptırmaya başlamıştı.
  1994 yılında 230. yıl dönümü kutlamasının şerefine 230 adet kristalden hazırlanan bir avize yapılıyor.
  günümüzde baccarat, mobilyadan takıya, ev eşyasından saate ve renard, lapin, visone derisi kullanarak yaptığı kristalli çantalarına kadar her alanda çalışan ve alanının üç büyüklerinden birisi olan bir kaç yüzyıllık bir devdir.

  http://www.baccarat.fr/

  diğerleri için:
  (bkz: lalique)
  (bkz: swarovski)
 • fransızlara özgü bir iskambil oyunu, kumar.
 • güzelinden iki tane kadehe sahip olduğum muhteşem kristal markasıdır.
 • eğer sabırlıysanız ve hergün 2 saat boş zamanınız varsa, baccarat hesabınızda da daima 1.000 tl para tutacak bütçeniz varsa aylık minimum 1.000 tl kazanacağınız oyun.
 • blackjack gibi historysi olmasına rağmen kart saymayla yenilemeyen oyun.
  edge sorting gerektiriyor.
 • ev arkadasimin gecen hafta cumartesi 250 lirayla baslayip, dun 11,000 liraya ulastigi oyun. mantigi basit, cidden yazi tura gibi. kasaya oynarsaniz ve kazanirsaniz 1.95, kasanin rakibine oynarsaniz ve kazanirsaniz 2.00 aliyorsunuz.

  ornegin kasa ust uste 5 elden beri kazandiysa, bu dongu sonsuza kadar gitmez diyerek rakibine oynadi ve 10 lira yatirdi, eger yine kasa kazandiysa yine rakibine oynadi ve bu sefer bahsini ikiye katladi (20 lira yani, kumulatif olarak da 30 lira olmus oldu). bu sekilde devam ederseniz oyuna 7 el boyunca kaybetmeyi goze alabiliyorsunuz. 8.elde yatirdiginiz toplam para 2,500 lira, kazanciniz ise 10 lira oluyor.

  bu arada kendisi her gun en az bir defa batma noktasina da geldi, yani epey de riskli bir oyun.
 • saga frontier adlı oyunda gazinodayken çalan bir parça https://www.youtube.com/watch?v=3qixebb7dnw
 • krakow'da bir gece kulubuydu. hala duruyorsa yolu düşen genç arkadaşlar denemeli.
 • avrupa ve uzak doğu da punto banco diye bilinir.
hesabın var mı? giriş yap