• anja garbarek in 1996 yılında piyasaya çıkmış olan ilk ingilizce albümüdür.

  dream pop ve ambient pop un güzel birlikteliğinden oluşmuş olan anja garbarek tarzı ve 10 tane başarılı şarkıdan oluşan balloon mood, piyasadaki en güzel albüm kapaklarından birine de sahiptir kanımca.

  albümün açılış şarkısı olan beyond my control un sakinlik hissi yanındaki merak uyandıran dinginliği ve şarkının 1. dakikasından sonraki kontrollü patlayışı albüm hakkında güzel bir fikir sahibi yapıyor insanı.

  albümün son şarkısı olan ve albümle aynı adı taşıyan balloon mood ise ilk dinlenildiğinde, beyond my control un yarattığı coşkulu etkiyi bir kenara atıp (özellikle son seste kulaklıkla dinlediğinizde) size isordil arattırıyor*

  balloon mood bu şarkılardan oluşmaktadır :
  beyond my control
  i.c.u
  just one of those days
  picking up pieces
  the cabinet
  something written
  strange noises
  the telescope man says
  she collects (stuff like that)
  balloon mood:

  i am in this mood. it's good, it's the best place to be... i got in, i got in, i got in, to the mood... this great big balloon, carrying me to the sky. above everything, above you...balloon mood, balloon mood, i'm in a balloon mood...

  (bu albüm 2001 yılında bizlere sunulacak olan smiling & waving albümünün güzel bir müjdecisiydi aynı zamanda..)
 • ağır inişleri zevkli çıkışlarıyla "engebeli" bir sourberry müzik programı.
 • kimsenin ellemediği, çalmaya tenezzül etmediği ve hatta bilmediği milyorlarca harika şarkıya ev sahipliği yapan bir program balloon mood. sourberry'nin incilerinden ve kaydedilmesi gereken üç-beş programından biri. özellikle playlistlerin vazgeçilmezi olan almanca şarkılarla, günlük playlistlerden ve sürekli aynı şeyleri çalan programlardan sıkılmış arayışçılar için ilaç niteliğinde. "şu güzelim radyoda ute lemper, meret becker, kurt weill çalabilen kaç program var" sorusunun da tek yanıtıdır. severek dinliyoruz.
 • sourberry'nin en dinlenesi programı. ama bazen klasik müziğin dozu artıyor, çekilmez hale gelebiliyor. onun yerine daha fazla indie şarkılar duymak isteriz.
 • bugün ki yayında gerçek bir müzik insanının aşka gelip öğlen vakti sourberry i 10-15 dakikalığına opera eserleriyler sallamasına şahitlik ettik. iyi de etmiştir.
 • 40 dakika sonra başlayacak olan program için içerik;

  gulriz sururi
  lotte lenya
  ute lemper
  edith piaf
  meret becker
  kurt weill
  dagmar krause
  bertolt brecht
  blixa bargerld (bertolt brecht şiiri ile)
 • mükemmel, çalışılmış sourberry programı.
  şarkı geçişlerine kadar her noktasıyla mükemmel.
  bu kadar geç keşfettiğim için allah cezamı verecek.
 • kesinlikle bir saatinizi vererek dinlemeniz gereken program. sourberry'nin en ozel ve en guzel programlarindan birisi. baska bir yerde de bulacaginizi sanmiyorum. arabesk, pop, klasik, tsm, thm, metal, rock vs. calan internet radyolari bulabilirsiniz, kendi zevkinize uygun bir muzik arsiviniz olabilir, bilgisayar uzerinden radyo dinlemeyi sevmiyor olabilirsiniz; ama normal sartlarda bu tip bir muzik dinleyebilme ihtimaliniz cok az.

  muzik sizin icin vazgecilmez bir oge ise dinleyin, farkli bir tat alin, pisman olacaginizi dusunmuyorum. sharon and hope bu programla bir iltifati hak ediyor elbette.

  her cuma 14.00-15.00 arasi --> http://www.sourberry.org/onair
 • artık perşembe günleri saat 16:00 - 17:00 arasında olacaktır.

  balloon mood hakkında fikir sahibi olmak isteyenler şu adresten bazı bilgilere ulaşabilirler;

  http://www.sourberry.org/programlar/147

  ulaşamayacakları bilgiler için;

  * anonssuzdur
  * istek almaz
  * coşkusal engebelidir
hesabın var mı? giriş yap