• bu derece kar yağışında hizmet vermemesini sorun olarak görmediğim uygulama. nihayetinde ürünleri getirenler de insan ve motor gibi, karlı yollarda çok tehlikeli olabilecek bir araç kullanıyorlar.

çok acelesi olan siktirsin gitsin iki dakika yürüyüp bakkaldan alsın.
  • bu uygulamayi batirirsa izmir bostanli kuryeleri batirir.

ılk dondurma siparisimizde dondurmayi sogutucu canta ve buzlariyla birlikte birakip gittiler. posetin icindeki sogutucu cantayi gorunce aradik ettik, yanlislikla unutuldu sanirim arkadas sorun yasamasin diye bilgi verdik ama gelip almadilar.

dun aksam posetteki 6'sar liralik 2 dondurmanin yanina yine banabide 8'er liraya satilan 2 adet hazir buz kuplerinden koymuslar erimesin diye.. (sogutucu canta kalmadi tabi dmi denyolar?!)

arkadas, su poseti atip gitmeden once bi bakin artik ya, haram buzla limonata ictim diye faranjit edecekler beni yaz ortasinda!
  • mesela şifreli satış yapsa. 500gr kinoa gold adı altında tuborg satsa. bir de aynı şifreyle sigara da katsa ağına, o kazıkçı tekel bayilerin hepsi aç kalır. başka yerden sipariş veren kalmaz. o derece...
  • içeriden söylüyorum trendyol, gittigidiyor, hepsiburada, istegelsin, migros sanal market, getir ve banabi dahil hepsinde akıl ötesi bir yoğunluk var. lütfen geciken siparişler için azıcık anlayış gösterelim. haftada en az bir kere kaza riski atlatıyoruz. deneyimli deneyimsiz ayırt etmeksizin her gün birimizin düştüğünü-çarptığını duyuyoruz. sabah iş yerinde olan arkadaşınız bir süre gözükmüyor, sonra kaza haberi geliyor. işin en kötü yanı da o kaza yapan arkadaşınızın siparişini sizin devralıp götürmeniz. ilk önce arkadaşımız için, sonra da aynı işi yapanlar olarak kendimiz için üzülüyoruz ama evimizi geçindirmeye ihtiyacımız var. üstümüzdeki baskı da azımsanamayacak derecede çok. şirketlerin taahhüt ettiği süreler ile gerçek süreler arasında bu büyük farka kızıyorsunuz biliyorum. ama lütfen suçu kuryelerde aramayın, hıncınızı onlardan çıkarmayın. burada yazdığımla bir-iki kişi bile kuryelere artık anlayışla yaklaşmaya başlarsa büyük bir şey başarmış olurum. o yüzden lütfen birbirimizi dinleyelim, anlayış gösterelim. başka bir şey istemiyorum.
  • siparisimi verdim, "46dk bekleyeceksiniz siraya girmek ister misiniz?" dedi, onayladim. 1,5 saatten fazla gecti, canli destege baglandim ve "yogunsuz biliyorum, ne zaman gelecek diye sormayacagim, tek sorum su: gelecek mi?" dedim ve kisa sure sonra siparisin gelecegini soylediler.

5dk once siparis iptal edildi.

(bkz: kufur etmek)
  • bir şeyi eleştirirken daha net düşünmek gerekiyor, şu 2-3 haftalık süreçte sorunsuzca kullandım ve bugun adresinize geçici olarak hizmet veremiyoruz uyarısı veriyor.

bunun nesi sınıfta kalmak? bir sokağa çıkma yasağı var ve banabi çalışanları da bunun kapsamında. çünkü marketler vs. istisna kapsamında değil. bu kadar basit bir gerçeği göremeyip, yüzlerce kişinin yükleneceği bir sistem yavaşladığında ya da sokağa çıkma yasağı geldiği için hizmet veremeyen bir hizmete laf atmak büyük saçmalık.

orada canını dişine takıp çalışanlara binlerce kez teşekkürler.
  • şu ortamda böyle bir hizmet var, canınız ne çekse ayağınıza geliyor adam gelmiş hala küfür ediyor arkadaş.

ben sizin derdinizi anladım olm. siz, bu hayatta memnun olmamaya yemin etmişsiniz.
  • 105198678

bu entry'nin ardından pazar günü ekşi üzerinden mesaj atarak geri dönüş yaptılar ve irtibata geçmek için sipariş numaramı rica ettiler. yolladım.

herhalde özür dileyecekler, belki bir ihtimal arayacak ya da 10 tl. indirim kuponu falan diyerekten konuyu kapatacaklar herhalde dedim. (hayır, kupon beklentim yok).

sağ olsunlar mail atmışlar ve o akşam web destek'in söylediğini bir de oradan yollamışlar. yoğunluk vardı, ondan oldu. ee ben bunu zaten biliyorum?

ben sana, başkalarına patır patır ulaşırken beni niye habersiz 3,5 - 4 saat beklettin, aman kuryeci arkadaş zaten çıldırma eşiğindedir, bir de kapıda kalmasın diye gecenin 3'üne, 4'üne kadar beni niye uyutmadın, başka çözüm yolu aramama izin vermedin, 63 dk. sonra yola çıkacak dedin, son limitimi de sana harcadım, 2,5 saat sonra yola çıktı dedikten sonra 1 saat geçti, yine gelmedi, call center telefonu sürekli suratıma kapattı, web destek "birkaç dakikaya kapınızda olacak kurye arkadaş" dedikten birkaç dakika sonra atıp alay eder gibi iptal sms'i yolladın ... diye sormuştum?

dediğim gibi, ne bir indirim, vs. beklentim var ne de başka bir şey. ama mutlaka telafi edeceğiz diyip, sonra sip. numarası isteyip, ardından da çok çok absürd copy-paste bir metin yollamak en kibar tabirle amatörlük ve umursamazlıktır.

yoğunluk başlayınca anında iptal edilen kampanyalar ve fiyatlardan bahsetmedim bu arada.
  • bugün motorsikletli kuryelerinden birini gördüm. bu soğukta şehir trafiğinde sırtına bagladığı iple 19 litrelik damacanayı müşteriye götürmeye çalışıyordu.

kolay tüketim ürünlerinin dağıtımını anlıyorum. fakat ürün yelpazesine damacana da ekleyip sırf 10.50 liraya için çalışanların canını çıkarmaya gerek yok...
  • şirketin ceo'su nevzat aydın, banabi servisiyle ile ilgili röportaj vermiş. restoranlardan verilen yemek siparişinin anlık takibiyle ilgili çok dikkatimi çeken bir konu açıldı ve nevzat aydın'ın verdiği cevap gerçekten şaşırttı beni:

"bunun acayip bir değer kattığını düşünmüyorum. restorandan siparişin gelmesi, marketten siparişe göre daha uzun sürebilir.. yemeğin nerede olduğunu görmek zor bir şey mi? hayır. çok kullanılıyor mu? kullanılmıyor. kullanıcılardan bu konuda daha çok istek gelseydi çok daha ön plana alırdık ama öyle bir aciliyeti yok şu anda"

nevzat aydın'ın bu başlığı takip ettiğini de düşündüğümden ben de bu konuyla ilgili siz yemeksepeti kullanıcıları için bir anket açayım diye düşündüm;

yemeksepeti üzerinden sipariş verdiğinizde siparişinizin nerede olduğunu anlık olarak takip etmek ister misiniz?

http://www.strawpoll.me/17961023
hesabın var mı? giriş yap