• ürün yelpazesi biraz daha genişletilirse, markete gitmeye gerek bırakmayacak uygulama. siparişler çok hızlı geliyor, kuryeler efendi. ayrıca haritadan siparişinizin tam olarak nerede olduğunu da görebiliyorsunuz.

edit: tepsi mantı harika. fiyatı 24 lira civarı. deneyin, pişman olmazsınız.
  • bedava yirmi liralık hediye çekini gördüğüm an yediğim kavunu şiddetli hönkürmeler eşliğinde genzimden beynime sokalamış yemeksepetinin market alışverişi uygulaması. ayrıca tutara bakmadan sipariş vermemle kapıda sadece 1,5 lira ödeme utancıma vesile olmuştur.
  • istanbul pendik'te hizmet vermemeleri hasebiyle benim için henüz getir uygulamasının alternatifi olamamış eve hızlı teslimat servisi.

edit: artık hizmet veriyor. alternatif oldu.
  • bir türlü girdiğim adresi kabul etmediği için kullanamadım. yemeksepeti uygulaması içinden giriyorum kayıtlı adresimi seçiyorum ama bir türlü ürünler sayfasına gelemiyorum. benim için ilk andan hüsran olmuş uygulamadır.
  • sadece karpuz siparişi için bile tercih edilesidir. getir ve glovo rekabeti ile sektör daha kaliteli hale gelecektir ilerleyen sürede.
  • ürün çeşitliği açısından getir uygulamasına benzeyen fakat ürün fiyatları açısından daha avantajlı olduğu için tercih ettim uygulama. glovo da bu şekilde bir kategoriye sahip ama onların sunduğu hizmet biraz daha farklı. istegelsin de var ama nedense kullanmak gelmiyor içimden.

özetlersek getir ilk olmanın ekmeğini bu şekilde giderse banabinin olmadığı yerlerde yiyebilir ama banabi ile rekabet etmesi zor görünüyor. getir yemek de de çok çok az anlaşmalı yer var ama bu farklı bir konu.
  • istanbul beylikdüzü'nde ikamet ettiğim konuma şu anlık hizmet vermeyerek beni üzmüş olan uygulamadır
  • getir'in menüsünü kategori isimlerini bile değiştirmeden birebir kopyalamışlar. eyvallah bir uygulamanın klonunu yapıyorsunuz, ama insan üzerine biraz düşünür, bizde de en azından bir tane farklı kategori olsun der.
    getir vs bana bi
  • istanbul'da oturma izni olan 919.000 yabancı uyruklu var. yaşadığımız sene 2019. bu uygulamada hala ingilizce desteği yok. tam bir komedi.

yemeksepeti uygulamasını ingilizce olarak açtığınızda banabi'ye giremiyorsunuz. uygulamayı ingilizce uyumlu yapmak bu kadar mı zor? yoksa istanbul'daki yabancılar çok da umrunuzda değil mi?

edit : uygulama çıktığından bu yana bu konuyu düzenli olarak dile getirdim ama kullanıcıların feedbackleri de çok umrunuzda değil anlaşılan.. yeni ürün ekleme önerisini de pek dikkate almadınız.
  • bugüne kadar 5 siparişimde kullandığım genel olarak beğendiğim uygulama.
    gözlemlerimi kısaca aktarmak istiyorum. (lokasyon izmir/bornova)
    + kuryeler hem güleryüzle hizmet ediyorlar hem de saygılılar.
    + uygulamada çoğu ürüne ulaşabiliyorsunuz fakat biraz daha geliştirilebilir.
    + oldukça hızlı hizmet sağlanıyor. depolarına 2 km uzaktayım siparişi verdikten 10 dakika sonra gelmiş oluyor.
    - kurye yola çıkmadan sipariş iptali veya ürün eklemesi yapabilme seçeneği yok. bir ürünü eklemeyi unuttuğum için gece gece yemeksepeti desteğe bağlanıp siparişim yola çıkmadıysa ürün eklemek istediğimi belirttim böyle bir seçenek olmadığını siparişi iptal edebileceklerini söylediler. sipariş iptal edildi yeniden sipariş vermek durumunda kaldım. 30 dakikalık bir süreçle uğraştım onun yerine arabaya atlayıp gidip alışveriş yapabilirdim. evet benim hatam fakat kullanıcıların tercih sebepleri hızlı olması iken desteğe bağlanıp iptal süreci işi uzatıyor. kurye çıkmadan ürün ekleme ya da desteğe bağlı kalmaksızın ürün / sipariş iptal edebilme şansımız olursa güzel olur.
    - kurye hizmeti de eklenmeli diye düşünüyorum. örneğin banabide bulunmayan bir ürünü siparişi getirirken alıp faturası ile ürünü bana belli ek bir ücret karşılığında getirmesi gibi.

genel olarak yemeksepeti piyasa tecrübesi ile güzel bir girişimde bulunmuş ve kullandığım kadarıyla başarılı. yok onun çakması bunun çakması yazmak yerine tüketici yararına hizmetlere at gözlüğü ile bakmamak lazım. getirin hizmette olmadığı yerlerde veya minimum sipariş tutarının yüksek olduğu, ürünlerin pahalı olduğu ya da glovonun henüz daha emekleme aşamasında olduğu bir piyasada adamlar kısa sürede hizmetleri ile kullanıcıları memnun bırakıyorlar. bozulmaya henüz başlamadı başlasın o zaman eleştiririz. şimdi işini güzel yapanların desteklenmesi vakti.
hesabın var mı? giriş yap