• memleketimizin porno sitelere karşı yeni savaş teknolojisi.

  sanırım siteleri sansürlemenin hukuksal sürecinden dolayı, artık sitelere erişimi kesmiyorlar ama bu sitelere ulaşırken sizin hızınızı limitliyorlar, memeler, vajinalar piksel piksel gözüküyor. veya sadece cdn'lerini engelleyip video yerine babayı görmenizi sağlıyorlar.

  iran'ın sansür mekanizması da bu şekilde çalışıyor mesela. engellemiyorlar ama sitelere giriş azap verici hızlarda olduğu için kişiler kendileri tercih etmiyor.
 • ttnet'in youtube'a karşı yaptığı olay. o yüzden video izleyemiyorsunuz. bir proxy değiştirip ip değiştirip deneyin bakın nasıl açıyor.
 • 1 kasım seçimleri öncesi, hiçbir yasal dayanağı olmamasına rağmen isp'ler tarafından test edilen yeni nesil sansürcülük anlayışı. yasaklama yerine yavaşlatma uygulanarak istenmeyen sitelere erişimin bilinçli ve kasıtlı olarak engellenmesidir. an itibarı ile en çok twitter ve facebook için kullanılmakta.

  (bkz: çare vpn)
  (bkz: haberleşme hürriyeti)
 • akp'nin halkin bilgiye ulasimi kisitlamasindaki kullandigi teknik.
 • sansürden çok daha tehlikeli bir engelleme yöntemi çünkü ortada resmi bir engelleme kararı yok. yani resmi mercilere soracak olsak, "yooo biz birşeyi engellemedik" derler. oysa ki 19 mart 2016 taksim patlamasının hemen ardından saat 12:20 gibi başlayan bant daraltma 20 mart gece 01:30'da yani tam 37 saat sonra sona erdi. bu süre içinde insanlar twitter'a ve facebook'a bağlanmakta çok büyük sıkıntılar yaşadılar. bir sayfanın yüklenme süresi 23 dakikaya kadar çıktı. ama bakacak olursan ortada herhangi bir engelleme yok! bu uygulama kişilerin bilgi edinme ve bilgiye ulaşma özgürlüğünü ihlal eden bir uygulamadır ve hukuk dışıdır.

  konuyla ilgili bir yazı--> http://aljazeera.com.tr/…yal-medya-neden-yavasliyor
 • parasını verdiğiniz hizmeti keyfi olarak alamamanıza yol açar. devlete verilen vergiden farksız.
 • dun olan ataturk havalimani saldirisindan sonra oldugu gibi islamofasist hukumetin kullandigi teknik. internetin yavaslamasi.
 • interneti daraltmak insan hakkı ihlalidir. nitekim birleşmiş milletler interneti engellemenin insan hakları ihlali olduğunu duyurmuş ve türkiye de bm insan hakları konseyinin bu kararını imzalamıştır.

  kaynak :

  http://turk-internet.com/…zigoster.php?yaziid=53467
 • abd'de bir süredir hararetli bir şekilde tartışılmakta olan net neutrality de bunun bir çeşidi.
 • internet sağlayıcı firmaların belirledikleri siteleri veya portları kurnazca sansürleyip erişimi yavaşlatması sonucunda iletişim hakkımızı ihlal ederek habere ve bilgiye ulaşmamızı engelleyen daraltma uygulamasıdır..
hesabın var mı? giriş yap