• zor işdir. fayans döşeyen ustayı ayrı bulacaksın, su tesisatçısını ayrı bulacaksın, elektrikçiyi ayrı bulacaksın, boyacıyı ayrı bulacaksın, eğer banyo çok köşeli ise dolap için özel marangoz ile anlaşacaksın, zor valla. hepsi önce şu işini yapsın ondan sonra ben gelirim diyor.

  duyabilyorum hepsini tek elden alabilirsin, proje olarak yani dediğinizi. evet sordum koçtaş'da kampanya varmış 4 mt2' kadar işcilik anahtar teslim 4800 tl imiş. bu minvalde kullanılacak tüm malzemeler koçtaş'dan seçilecek ve keşif için 90 tl verip sıraya girilecekmiş. karar verilip proje onaylanırsa bu 90 tl fiyattan düşülüyormuş. yani toplamda 15 bin tl'ye varan bir banyo tadilatı söz konusu! arkadaş ne zor işmiş bu banyo yaptırma işi.
 • armut.com işe yarayabilir
 • iç mimarların pek güzel yaptığı ve sanıldığı kadar meblağlara ulaşmayan tadilattır.(bkz: adamın işi bu)
 • eski evimizde alt hizamızda bile olmayan psikopat komşumuz sevim hanım yüzünden yirmi senede dört defa gerçekleştirmek zorunda kaldığımız olaydır. hele sonuncusunda isyan ettik ve banyoyu dört duvar bıraktık, her şey sökülüp yeniden yapıldı. kadın iki senede bir "tavanımda leke var, sigortam atıyor, sizin banyo akıyor" diye kapımıza dikilirdi, kadının evinin altımızda değil, çaprazımızda olduğunu söyleyip itiraz ettiğimizde ise bütün apartmanı bize karşı örgütlerdi. sızıntı hiçbir seferinde bizden çıkmadı, biz o banyoya bir araba parası harcadık ama kadın bir kuruşunu tazmin etmedi. tabii kapıdan da içeri almadık sevim hanımı bu olaylardan sonra. en sonunda bina kentsel dönüşüme gitti de kurtulduk.

  ps: koçtaş'a tadilat yaptıran iki kişiden duyduğuma göre fiyat üzerinde anlaşıldıktan sonra banyo bordürleri ekstra diye müşteriyi bordürlüyorlarmış. bordürler fayanstan fazla tutuyor diye bir iddia var. aman diyeyim.
 • eğer tesisatta bir yenileme gerçekleşmiyorsa banyoya estetik ameliyat değil, makyaj yapmak anlamına gelmektedir.
 • banyo tadilatı yaptırmak için maliyet çalışması yapıyordum. bizim ki tutturdu illa da banyoyu yenileyelim. şuan güncel fiyatı görünce şok oldum. resmen şok oldum.
  bizim banyo yaklaşık 8m2. aşağıdaki sitedeki listeye göre hesap çıkarında 45bin tl tutuyor ya lannn :)

  banyo yenileme masrafı

  adamlar liste liste vermiş masrafları. resmen ülkece artık bittik ya. bıhtıhhhh ya :)
 • bugün itibarıyla 82 bin tl fiyat aldığım tadilat türü. sokağa sıçarım o götle mahalleye şov yaparım daha iyi. 32 bin tl işçilik ne amın oğlu. ben maaşa 2 bin tl zam alacam diye bütün yaz ders çalıştım.
 • tadilattan tadilata değişmekle birlikte benim için full+full masraf: 5 torba kalekim, seramik, 1 plaka mdf, kulp kulak ıvır zıvırdan ibarettir. gerisi için hastirkart.
hesabın var mı? giriş yap