hesabın var mı? giriş yap

 • 3 gunde bir degistirenleri gorerek sok gecirdigim durum. ben her gece 3'e alarm kurup, uyanip degistiyorum ki uykumun ikinci yarisi daha fresh geciyor.

  t: yine yalanciyi zkmedikleri, onsevisme ile biraktiklari, gercek hayatta domuz gibi yasayan yazarlarin, 3gunde carsaf degistirdiklerini iddia ederek kiz dusurmeye calistiklar baska bir deneme. belki de ben kotu niyetliyim. bu yazarlar, hotellerde housekeeping olarak da calisiyor olabilirler.

 • şakaları ve komiklikleri bir kenara bırakırsak edilmiyor. tabi bu demek değildir ki dışarıdan asla yemek söyleyemezsiniz.
  her nizamiyede gün içinde görevli olarak dışarı çıkabilen askerler vardır. özellikle uzun dönem askerliğini şöför olarak yapanlar ve bazı kısa dönem çavuşlar, eğer bunlarla aranız iyi olursa dışarıdan istediğiniz yemeği getirtebilirsiniz.
  çoğunlukla komutanlar da bu durumu bilirler ama ses etmezler.

 • bazen öyle sayılar karşıma çıkıyor ki sonucunda tam sayı çıkmayacağını düşündüğümden bölmeye bile tenezzül etmiyorum. hayatın insanın karşısına neler çıkaracağı hiç belli olmuyor. sanırım 91/7 de bunlardan biri. hayat işte.

 • baslik: ekşi yazarlarını dolandırmış

  entry: 1. ekşi sözlük ün tema vakfına yaptıgı 15000 tl lik bagısla nasıl rant elde ettigini anlatıcam beyler.

  ekşi sözlük yaptıgı bu bagısı ekşi teknoloji ve bilişim ltd. şti. adına yapmıstır. ve bu ekşi sözlügün türkiye cumhuriyetinde ki bilinen şirket adıdır. bu şirket kazandıgı her kurusun vergisini vermek zorundadır. ancak şirketler bagıs yaptıkları zaman bunları ödenecek vergilerinden düsürebiliyorlar. yani ekşi sözlük yaptıgı bu bagışla 15000 tl lik vergi yükünü yazarlarından topladıgı fidan paralarıyla ödemiştir.

  buyrun şirket künyesi:

  ekşi teknoloji ve bilişim ltd. şti.
  istanbul
  ticaret sicil no: 518384
  tel: (212) 243-7162

  bu da bağış makbuzu: http://www.flickr.com/…...in/set-72157623520529961/

  bundan sonra yorum sizin...

  özet: ekşi sözlük reklamlardan kazandıgı paraların vergisini yazarlarına ödetmiş.
  (hamsicik, 03.09.2010 16:03)

  6. teşekkürler şevket,

  şimdiyse kameralarımızı istanbul'un göbeğinde yaşanan akıl almaz bir drama çeviriyoruz sayın seyirciler.

 • bir rus fıkrası gelsin bakalım.

  başbakan medvedev gergin bir şekilde başkan putin’in odasına girmiş ve ondan saat dilimlerini kaldırmasını istemiş.

  putin: neden?

  medvedev: bu saat farkı meselesi yüzünden delirmek üzereyim. bir şehre seyahat ediyorum, telefonla evimi arıyorum ama herkes uyuyor oluyor. geçen gün sabah 4’te kalktım ama akşam sandım. doğum gününü kutlamak için merkel’i aradım ama bana “doğum günüm dündü” dedi. çin devlet başkanını yeni yıl tebriği için aradım ama “yeni yıl yarın” dedi...

  putin: bunlar küçük sorunlar.

  medvedev: küçük sorunlar mı?!. içinde polonya başbakanıyla düşen uçağı hatırlıyor musunuz? taziyelerimi bildirmek için aradım ama bana uçağın henüz havalanmadığını söylediler!

 • ah çıkmış 2 mekanın. sevindim.

  mekanlardan birisi, 4 arkadaştık... 3 kişi kalktı bi kaç bişey içip. ben de son bi bira içeyim gitmeden dedim. sipariş verdim. abi bugün cumartesi, diğer arkadaşların gelmeyecekse veremem dediler. içip kalkıcam dedim. birayı verelim yolda iç mekanda tek oturamazsın dedi..

  daha önce de benzerini diğeri yapmıştı bir başka cumartesi. yine eve dönerken bi bira içeyim 10dk dedim. bana sokağın aşağısında bi boşluk gösterdi. orda ayakta içer misin demişti.

  umarım açılmaz hiç biri diyorum.
  sevgiler.

 • bir emre belezoğlu beyenatı.

  emre, trt'de yayınlanan bir dini programda inançlı olmanın faziletlerini anlatıyor:

  --- spoiler ---

  “mallorca maçı öncesi odada dört oyuncuyuz. isimlerini söylemeyim. o gün maçtan önce odada bulunan diğer abilerle birlikte dua ettik. namaz tesbih işte… o gün maçı 4 golle biz kazandık. golleri de odanın içindeki 4 kişi attı. o zaman duanın önemini bir kere daha anladık. allah’a hamd olsun”

  --- spoiler ---

  nasıl bir kafa anlayamadım doğrusu,
  maç sanki seyirci ve basına kapalı oynanmış gibi..

  neyse, memleket yangın yeri.. bu da böyle bir saçmalık işte

  ilgili haber
  aramaya inanmak

  edit: link ölmüş, düzelttim.

 • arap alfabesi bizim değil arapların olduğu için son derece saçma önerme. döneceksen bir tarafın yiyorsa göktürk alfabesine dön. elalemin alfabesine yavşama