• (bkz: the beatles) (bkz: beatle)
 • raksnet gibi o da unutulmaz bir internet sembolu... raksnet'le dogdu ve raksnet'le kayboldu. simdi skaara'nin bedeninde yasiyor...
 • rock'n roll akımına ait beat sözcüğünden türetilmiş ancak telaffuzu beetles (böcekler) ile aynı olan dünyada en çok bilinen birkaç kelimeden biri. elbette the beatles kelimesi john lennon'ın bir hınzırlığıdır. (bkz: hınzır)
 • kathryn williams'ın old low light albümündeki pek güzel bir parçası. özellikle "i made the beatles appear" derkenki söyleyişi pek hoş bir gönderme olmuştur.

  ne diyordum, sözleri..

  our lives were like lines on a map
  you could measure us by comparison
  she found out if she took off her clothes
  she could score men by embarrassment
  we were nodding dogs in her company
  and she hitch hiked through houses
  going nowhere on the sign
  but then she'd leave the sign behind
  and she said there was no music
  before i came along
  they changed my brain
  and i made the beatles appear
  i made the beatles appear
  out of nowhere
  you can drop me off here
  seeing me at the side of the road
  with all the wheel trims
  you'd guess my old life comes with me a story for you
  but i made the beatles
  and i could even invent you
 • onlar, dünyaya mutuluk saçmak için gelmiş varlıklardır. gerçek devrimi karl marx'ın mı yoksa, onların mı yaptığı bir tartışma konusudur. beatles bana kalırsa, insanları üzmeden, yaralamadan, kimseyi kırmadan, onları mutlu ederek yapmıştır devrimini. kansız bir devrim yapmıştır. bir çığır açmıştır. açtığı çığır, hala hala hala devam etmektedir ve edecektir de.

  john lennon, sen annenin dediği gibi elvis presley olamadın belki, ama sen john lennon olmak için var oldun.oldun, john lennon'un olabileceği en mükemmel john lennon oldun.
 • bitlıs olarak okunduğunda, gülmekten yarılmama sebebiyet vermiştir.
 • "john lennon kendi kendine müzik yapmasının, üretmesinin yanı sıra başka alanlarla da ilgilendi. abd'li psikoterapist arthur janov'un ilk çığlık terapisi kitabını okuduktan sonra yoko ono ile los angeles'a uçtu ve birkaç ayı janov'un terapi seanslarına katılarak geçirdi. bu terapi sınıfında, katılımcılar yere yatıyor, kötü anılarını düşünüyor ve bunlarla ilgili acılarını bitirmek için çığlık atıyorlardı."

  beatles kütüphanesine giden yol için.
 • kuruluşlarından üç yıl sonra "ingiliz imparatorluğu komutanlığı" sanıyla payelendirilmiş grup.
 • 60'yılların efsane müzik grubu grubu.grup dağıldıktan sonra her bir grup üyesi solo albümlerini yayınladılar.grubun en popüler isimlerinden john lennon 1980'de bir hayranı tarafından vurularak öldürüldü.şuan hala hayatta olan iki beatles üyesi paul mccartney ve ringo starr müzik hayatlarına devam ediyorlar.
hesabın var mı? giriş yap