• son 3-4 yıldaki icraatlarına bakarsanız bugün yaptığı açıklamalara anlam verebilirdiniz. mesela 2-3 yıl önce 25 ilde patates ekimini yasaklayarak çamura atsan yetişecek patatesi dışardan almaya başlamıştık. bu olaydan sonra kendisinin geçmişte kanadalı dondurulmuş ürünler satan gıda şirketine zamanında danışmanlık yaptığı ortaya çıkmıştı. yani kanadalı dondurulmuş tarım ürünleri satan şirkette danışmanlık yapmış birisi senin tarım bakanın oluyor. kendisi akp dönemini geçtim, yangınları 2 ay boyunca kontrol altına alamamasıyla bile tarihimizin en başarısız bakanlarından biri oldu.
  • ormanları korumak belediyenin göreviymiş..."görevleri korumak olduğu halde yanmasına izin verildi" gibi bir laf etti canlı yayında.. lan bakanlığının adındaki iki kelimeden biri orman lan utanmaz herif..işinize geldiğinde sırf bakanlıkla bile il-ilçe belediyelerini, hatta yargıyı baypas edip imar kararı veriyorsunuz, belediye mülkiyetindeki parkı yıkmak istiyorsunuz.. şimdi anladınız mı neden pasif davranıldığını? belediyelerin bedava ekmek hizmetini yasaklayanlar tamamı rakip belediyeleri aciz durumda göstermek için olan bitene göz yumdu...iki ambulans götürmek için bile çaycının konvoyunu bekledi vatan hainleri..
  • kameraların önünde enkazın üstüne çıkarak telefonla yardım şovu yapmaya çalışan rezil akp'nin rezil bakanı.
  • gerçekten artık sinirlerim bozuldu izlerken ve gözümden yaş geldi.
    arama kurtarma görevlisi kadın canli yayında telefon ile konuşarak 20 dakikadır enkaz altındaki kadını kurtarmaya çalışıyor.
    adan geldi kadının elinden telefonu aldı enkazın üstünde şov yapıyor telefonla konuşarak.
    düşün enkazın altındasın arama kurtarma ekibiyle konuşurken bir anda başkası alıyor telefonu. ne boktan bir hayat.
  • bakın, geçen sene sırf meraktan bir patatesi dörde bölerek balkonda bir saksıya diktim. ve bilin bakalım ne oldu? çoğu zaman sulamayı dahi unuttuğum saksıdan bir poşet dolusu patates çıkardım.
    demem o ki; bu topraklarda patates dikimini yasaklayıp eskiden danışmanı olduğu yabancı şirketten donmuş patates ithalinin önünü açan bir tarım ve orman bakanı maalesef "ormanların yanmasına müsaade ettik" diyorsa, ki bu cümleyi gerçekten kurabildi, o ülke yönetilmiyor, sömürülüyor demektir.

yaptıklarının hesabı verilecek türden değildir. ülkenin geleceğine verdiği zarar hesaba kitaba gelecek türden değildir.

ancak bir patates zekası ya da kötücül bir niyetle bunca zarar verebilirsiniz bir ülkeye. ne var ki, bu fiile ne ceza verseniz yetmez.

güzelim memlekete yazık ettiler, yazık.
  • özel ışıkçısı ve özel kameramanıyla enkaz üzerine çıkıp profesyonel görevliden telefonu alıp kendince süreci yöneten bakan.

ne desek ne yazsak boş.
  • manavgat'taki yangın için konuşurken cumhurbaşkanı'nın talimatıyla geldim diyerek neyi amaçladı bilmiyorum. oldum olası sevimsiz geliyor zaten. pişkin pişkin hala da görevde. %40 akp'ye oy veren manavgatlı kesim de duydu inşallah.
  • adamlar iletisime gecmis, ne oldugunu bilmeden zirt diye ortaya cikip show amacli operasyonun içine eden adamdir.

muhabire de posta koyuyor bir de. enerjisini bosa harcamayalim diye. kameralarin onunde su an. yaninda is yapacak bir tane adam yok.

o cocuga zamaninda mudahele edilemezse tamamen kendi sucudur.
  • kendisi dünyanın en büyük dondurulmuş patates üreticisinin ortadoğu danışmanıdır.
    türkiye cumhuriyeti tarım bakanıdır.
    tarım bakanlığı döneminde türkiye'de patates ithal yasağı kalkmış ve ithalatına başlanmıştır.
    bu entry'yi bakalım neye göre sildirecek çok merak ediyorum.
  • işini hafif sırıtarak yapıyor. yanındaki yardımcısı da olayı tel.e çekiyor. kanalına koyacak herhalde.

adamlardan enkaz altında bile kurtulamıyoruz
hesabın var mı? giriş yap