• gözlerinin içine başka hayal girmesin
  bana ait çizgiler dikkat et silinmesin
  mısraları ile başlayan zeki müren'in yorumladığı ve beklenmesinin hakkını verdiği sado-mazo sinyaller gönderen şarkı.
  benim manda sinirinden bir kırbacım (ve muhtelif topacım) olduğundan bu şarkının bana çok şey hitap etmediğini söylemek durumundayım.
 • cahide sonkunun oynadigi, ayni sarkinin yorumlandigi filmin ismi.
 • zeki müren beyin ilk filmidir beklenen şarkı.. cahide sonku keşfetmiştir bir yönüyle zeki beyi.. zira cahide hanımın tütün kralı eşi ihsan doruk'un ortağı olan şeftali kralı hayri terzioğlu'nun yakınıdır zeki müren; sonku da, dost meclislerinin birinde öyle durup görüp beğenmiştir gencecik zeki'yi işte, her şey birdenbire gerçekleşmiştir velhasıl..

  senee 1954'de çekilen beklenen şarkı, yurt çapında epey bir nümayişin müsebbibi olmuştur.. zeki müren, cahide sonku ve jeyan mahfi ayral'ın başrollendiği filmin yönetmeni de cahide sonku'dur.. nitekim, zeki beyin ilk filmi iken bu şarkı, cahide hanımın da son filmidir..
 • aşık bir vatandaşımızın sevgilisini başkasıyla görmesi sonucunda kıskançlıktan kudurmuş bir şekilde karalayıvermiş olduğu şarkı.bir zamanlar müzeyyen senar söylerdi,sonradan yeşim salkım'ın ağzında sünerek sakız halini aldı.
 • sözler ne eksik ne fazla, tutkulu bir aşk üzerine yazıldığını düşündüğüm, dinlemekten kendimi alamadığım çook iyi şarkı ama kesinlikle zeki müren den dinlenmeli.
 • buyrun,

  "gözlerinin içine başka hayal girmesin
  bana ait çizgiler dikkat et silinmesin
  istersen yum gözlerini, tıpkı düşünür gibi
  benden evvel başkası sakın seni görmesin
  benden evvel başkası seni görüp sevmesin

  "kıskanırım seni ben kendi gözümden bile,
  nasıl verirdim seni bir yabancı ele
  sana gelen yollarda daima beni bekle
  benden evvel başkası sakın seni görmesin
  benden evvel seni görüp sevmesin."
 • sozlerini zeki muren'in guzel sanatlar akademisinden hocasi olan sabih gozen yazmistir.*. bestesi ise zeki muren'e aittir, nihavend bir valstir
hesabın var mı? giriş yap