• "northern girls" adli sarkilariyla insanin icini kipir kipir yapan, sarkinin sozlerini ise 4 gundur arayip bulamadigim grup.
 • "londra barlarında sergiledikleri tuhaf gitar setleri ve turntable performanslarıyla tanınmaya başlayan ricky fabulous ve dj modest ikilisinin bir gün markette kathrin deboer ile çarpışması sonucunda tru thoughts'un yeni ekiplerinden belleruche doğmuş. müziklerini el yapımı hip hop blues olarak tanımlayan ekip bu albümde,isminden de anlaşılacağı üzere halis soul cazı scratchler atarak ve bolca sample kullanarak yorumluyor. dj vadim'den nina simone'a hatta hendrix'e uzanan geniş bir etkilenim alanına sahip olan belleruche'nin turntable'ından çıkan soul müziği, kirli bir bodrum katında bulunan; kimin söylediği asla bilinemese de hiçbir zaman unutulmayan sesleri anımsatıyor."
  kaynak: http://evrenselmuzik.blogspot.com/
  (bkz: turntable soul music)
 • 22 kasım gecesi babylon'da verdikleri konserle mest etmiş pek şirin, pek dinlenesi, eğlenceli şarkılar yapan grup.
 • bu kadar zaman albümlerine sahip olduğum halde daha yeni dinleme fırsatı bulduğum gayet şahane müzik yapan grup. moloko ve portishead sevenler bunu da sever kanımca. portishead in melankolisini moloko nun enerjisiyle birleştirmiş ve vokalleriyle bunu pekiştirmişler. takdir edilesi. dinlenesi.
 • son zamanlarda dinlediğim en şahane müziği yapan grup.
 • alice adlı şarkıları muhteşem olan grup. pek bilinmeyen, klibi olmayan, taş gibi şarkılardan...ayrıca vokalistin sesi ve tarzı macy gray e çok benzemekte, sarışın bi abla görünce şaşırdım doğrusu.(bkz: kathrin deboer)
 • kathrin deboer, ricky fabulous ve dj modest'tan teşkil ingiliz trio.

  http://www.tru-thoughts.co.uk/artists/belleruche
  http://belleruche.podbean.com/
  http://www.deezer.com/…/belleruche#music/belleruche
  http://www.bbc.co.uk/…8-d3ab-40f0-b98b-87ab0fd779e6

  albümler

  turntable soul music (tru thoughts, 2007)
  the express (tru thoughts, 2008)
  270 stories (tru thoughts, 2010)

  ep, single, ıvır-zıvır

  reflection / bird mess (hippoflex recording industries, 2005)
  the itch/13:6:34 (hippoflex recording industries, 2005)
  4 songs ep (hippoflex recording industries, 2006)
  anything you want (not that)/don't let them push you around (tru thoughts, 2008)
  northern girls (tru thoughts, 2008)
  clockwatching/mirror in the bathroom (tru thoughts, 2010)
  fuzz face (tru thoughts, 2010)
 • vokali kathrin deboer aşık olunası bir kadın, grup oldukça başarılı özellikle 'you're listening to the world' şarkısı derinlere sürüklüyor.
 • kathrin deboer # vocals
  ricky fabulous # guitar
  dj modest # decks

  tarafından kurulmuş ingiltere menşeili (hangi kategoriye sokulacağı tam olarak kestirilemeyen) trip- hop (diyelim biz ona) grubu.

  grup, albümleri yayınlanmadan çok daha önce "underground" müzikleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. müziklerinin bazı insanlar tarafından "basık" olarak görülmesinin nedeni ise grubun müziğinin tek bir oltanın ucundaki balıktan değil, bir ağda toplanmış balıklardan oluşması benzetmesi ile açıklanabilir.

  çünkü belleruche, blues'un ve soulful'un sakin yapısını, punk ve esrarlı sözlerle birleştirirken bir yandan da funky soul'dan, jazz balladlarınına, swing'den, hip-hop'un enstrümentalleştirilmiş atmosferine uzanan bir tür yaratmışlardır. buhranlı sözleri, ritmin bazen aynı sıra üzerinde ilerlemesi, bazen ise hareketlilik/çeşitlilik göstermesi, geleneksel blues and soul temalarının tiz bass chordlarla birleşmesi kimilerince "kafa karıştırıcı" bulunabilmektedir.

  buna rağmen grup, geniş tempo türleri, drum- break'leri, kendilerinin de belirttiği gibi, nina simone'dan, hendrix'e uzanan ilhamları neticesinde değişik bir alan yaratıp farklı türleri müziklerinde buluşturmayı başarabilmişlerdir.

  http://www.youtube.com/…6qook1-jpdq&lf=list_related
  http://www.youtube.com/…6qook1-jpdq&lf=list_related
 • turntable soul music ve the express gibi leziz albümlerden sonra çıkardıkları 270 stories albümünden pek hazzetmemiştim ancak rollerchain albümleriyle yeniden toparlamışlar.

  16 minutes video'su için şöyle alalım

  bu da wasted time
hesabın var mı? giriş yap