• i$i sac kesmek olan adam.. gunumuzde kuafor konsepti ile yer degi$tirmekle me$gul kavram...
  • uzun olan saçlarımı kestirmeye gittiğimde gözleri parlayan adam
  • degdirdikleri soylenir.
  • yabanci kokenli kelimelerin dilimize yerlesmesi sonucu berber kelimesi sadece erkeklerin sac kestirdigi yer olup cikmistir. bir kadin berbere gidiyorum dedigi zaman illaki bi zipir cikip kuafor mu demek istiyorsun der.
  • butun berberler ya haftasonu baliga giderler ya da at yari$i oynarlar, ya da bunun ikisini birden yaparlar. (bkz: berber tv)

geyik yapmadan i$ine konsantre olup 20 dakikada i$ini bitirenler mesleginde ust seviyededirler.

bir de apayri bir grup vardir dukkana gelirler, muhabbet ederler joleden kullanip saclari yikayip giderler.. berber bunlara muhabbete dalarken daha buyuk yuzdeyle makas kacirir.
  • berberler ebeveynimiz, iyi arkadaslarimiz* gibi hayatimizda yeri hic degismeyen insanlardir. bizim cocuklugumuzu, berber tahtasina muhtac gunlerimizi bilen, ara sira degdiren* insanlar olduklarindan midir nedir bilinmez tras ve muhabbet bittikten sonra odeme aninda tuhaf bir his kaplar icimi. o kadim dosta, degdiren kisiye para vermek icimden gelmez, sanirim ki para versem asagilanmis hisseder, gucenir
    "beni hic tanimamissin sen.... ben para icin mi yapiyorum bu isi? al o paralari bir daha da bu dukkana gelme" diyecek gibi gelir her seferinde.zorluk cekerim parayi uzatirken, hep bi espri yaparim, bir muhabbet acarim parayi verirken sermet erkin olurum, hilebaz olurum.sonra bir rahatlik kaplar bedenimi. cikarim berberden, iki saat cektigi fon u, rofleyi, afroyu bozarim hemen, zira o seviyo model yapmayi diye izin veririm kendisine.

senelerce ayni bakkaldan, manavdan alisveris ederken boyle bir his gelmez de, berberde geliverir.degdirdigi icin bir bag mi olusuyor acaba? berberime baglaniyor muyum?
  • zamanında çok popüler olan mp3
  • berberi halkının ingilizce söylenişi
  • berber,bir öğrenci için,aylık mutad bir gider kalemi olabilmektedir. ayda en az bi kere gitmeyince,saçı tırtıl otlamış bir görünüm alan kişiler az değildir.
    berberde kendinizi seyrettiğiniz geniş ayna,aynı zamanda arkadaki duvara yerleştirilmiş televizyonu yampiri yampiri izlemenizi de sağlar.
    başarısız berber;ağzınıza burnunuza milimetrik saç kesikleri düştüğü vakit,o rahatlatıcı fırça darbesini vurmakta geciken, ya da hiç vurmayan berberdir. elinizi beyaz örtü altından çıkartıp,yüzünüzü kaşımanıza mahal vermişse,o berber berber bile değildir.
    bu müessese içindeki en muğlak an ise, çoğunlukla traş seansının bitip bitmediğini anlamadığımız anlardır. kalkmaya teşebbüs ederiz,omzumuza bastırıp oturtur bizi geri...
    e mırıl mırıl konuşma kardeşim o zaman?!
    de ki aslan gibi; "bitti,kalk" veyahut, "du yanan pamukla woodoo yapıcam yüzüne daha"...
hesabın var mı? giriş yap