*

 • reenkarnasyona uğramış kartal heykelidir. 2000 civarında beşiktaş merkezine dikilip, 2002de kaldırılan ve tekrar dönen, kartalı göçmen kuş zanneden zihniyetin eseridir.
  daha önceki varlığına ilişkin kayıtlar için (bkz: #588341)
 • stargate'te ra'nın adamlarının giydiği kostümlere benzemektedir
 • içine edilmiş heykel.
  ulan o nedir öyle iki uğraşsalar 10 kat güzelini yaparlar.
 • (bkz: o ne lan)
 • öncesi bilinmiyorsa, çok dikkatli bakılmadığı sürece kartal olduğu anlaşılamayan taş yığını.
  şahin veya atmaca sananların yanı sıra karga zannedenini gördüm ve ilişkimi o dakika kestim.
  bana amoğlunu çağrıştırmaktadır.
  (yusuf namoğluyla alakası yoktur)
 • çarşı esnafının "penguen" diye bahsettiği heykeldir.
  onu yapan heykeltraşın ve onu oraya diken belediye başkanının sık sık kulaklarını çınlatırlar.
 • yusuf namoglu'nun ove ove bitiremeyerek acili$ini yaptigi kartal oldugu ise tamamen asilsiz bir iddia olan heykel. afrika kabilelerine ait figurlerden esinlenerek yapildigi kanaatindeyim.
 • kuyruğu, önemli bir buluşma noktasidir.
  (bkz: buluşurken kaybolmak)
 • beşiktaşımızda varolduğundan beri hayatımıza neşe katmış heykeldir. zira o heybetli heykelin tam karşısına geçip bi' on metre geriden bakıp da kopmamış insan olmamıştır deneklerim arasında.

  beşiktaşımızın o karizmatik güzide sembolünün o küçük emrah bakışlı devasa hilkat garibesinde vucut bulması, hatta ve hatta çarşının orta yerinde... traji komiktir, ayıptır, günahtır, bunu yapan insan olamaz!!!

  bi de bu ucubenin kartal görünümlü kartal olan iki kader arkadası vardır yine aynı şekilde beşiktaş'ın 100. yılında vucud bulmus olan. bunlardan üsküdar iskelesi'nin karşısındaki vardır ki of anam ofdur, yazıktır, günahtır. o güzelim, heybetli, kara kartalımız şirin bi' yunus edasıyla bir havuzun orta yerine yerleştirilmiş durumdadır bununla da kalmayıp altından foşur foşur sular fışkırtılmakta, taharet musuluğu imgelemleri içinde içinde yüzdürülmektedir. sanırım kartal kartal olalı bu kadar sulandırılmamıştır.

  delikanlı adam kuşlu takım tutmaz sözüyle bile bu kadar itibar kaybına uğramamıştır. hani bi' gagasından su püskürtmedikleri kalmıştır bu iskele kartalımızın. kartal kocayınca kimin eğlencesi olmuştur derhal araştırılmalı bulunmalı ve suçlu/suçlular taharet pozisyonu aldırtılarak bi havuza yerleştirilip suratına sabitlenmiş bi' kücük emrah bakışı ile ağzından su püskürtülmelidir. *
 • çarşı esnafının bir bölümünün poposu bize bakıyor deyip de protesto ettiği ve bu nedenle kartalın poposunun popoluktan çıkarıldığı heykeldir.
hesabın var mı? giriş yap