• ilkokulda beslenme teneffüslerine kısaca verilen ad.
    (bkz: beslenme cantasi)
  • sağlıklı ve uzun yaşamak için dengeli yapılması gereken şey.
  • tüm canlıların yaşamını devam ettirebilmesi için yapması gereken, vazgeçilemez bir faaliyettir. karın doyurmak veya çeşitli lezzetleri bir araya getirerek ve gereğinden fazla tüketerek gelişigüzel tokluk hissi uyandırmak değildir.
  • beslenme hakkında eğlenceli ama çok faydalı bir site
    http://www.frot.co.nz/wapf/food.htm
  • canlıların, yaşamlarını devam ettirebilmeleri, büyüyüp gelişebilmeleri ve günlük hayatlarına devam edebilmeleri için; yeterli miktarda besini, düzenli olarak, uygun vakitlerde vücutlarına alıp kullanmalarıdır...
  • çok önemlidir. sağlıklı beslenme alışkanlık haline getirilmediği müddetçe hiçbir işe yaramaz.
  • ulan resmen bütün sınıfa erör verdirmiş kelime.

1. sınıftaydık hoca kelime söylüyor, biz yazıyorduk. ilk kez bütün sınıf o zaman dumura uğramıştı toplu halde. tam öğrendik yazılışını, bu kez eczane çıkmıştı karşımıza... onu da öğrendim.

bi süre mutlu mesut yaşadım ta ki egzos'la karşılaşana kadar...
  • fantastik fikirleri dikkat çekmeyecek başlıklara yazmak lazım. efendim şimdi dünyada yaşayan canlılar olarak nasıl besleniyoruz, kabaca söylemek lazım birbirimizi yiyerek besleniyoruz. ben dana yiyorum, aslan ceylan yiyor, tilki tavşan yiyor, tavşan çimen yiyor vs. diyorum ki bazen ya galaktik bir konfederasyon varsa ve her hangi bir şekilde canlılık formasyonuna ulaşmış şeylerle beslenilmesini yasakladıysa, öyle ya enerji ihtiyacını teknik olarak başka bir canlıdan karşılamk aslında hiç de etik değil. bu tarz bir evrimsel süreç geçirmiş entropilerin de galaktik düzenin devamı için yok edilmesi gerekiyorsa.

bu durumda sanırsam yemyeşil ağaçlarla örülü fotosentez yapan tertemiz bir dünyamız olurdu. evrimin de başka bir yoldan tıpkı bitkilerin yaptığı gibi galaktik enerjiyi kullanarak ilerlemesi ve akıl, zihin, düşünce ve gelişmişliğe kainat ile daha uyumlu şekilde varması gerekirdi.
  • damak tadına ve lezzetin ölçeğine değil besin değerine ve kalitesine önem verilmesi gerekir. zevk için değil ilaç niyetine yenirse uzun yaşanılır.
hesabın var mı? giriş yap