• vokal anestezi uzmanı.
  • futursuz,umursamaz,umarsiz gorunum...sahane bi ses.. yan odadan..
  • portishead in solisti, bence kurt cobain in dişi versiyonudur. kendisine özellikle roads u söylerken abla dur napıyosun sen böyle ağzımıza sıçtın diyesim gelir. şarkı boyunca nerdeyse gözlerini hiç açmaz. arada başını yana çevirir, ağlar. kanımca şarkı söylemiyordur, sanki beraber içtikten sonra yanına gelip, elini omzuna koyup, kulağına yaklaşıp ağlıyordur.
  • burada sizin, münzeviliğinizden; iç burkan "acaba başkaları da aynı şeyleri hissediyor mu?" hissiyatınızın ürünleri olan şarkılarınızın yarattığı atmosferik hüzün diye bir şey varsa ondan; bir eski zaman plağının iğneye ilk değdiği zaman etrafa yayılmaya başlayan o analog sese benzer kuşatıcı berrak, sakin, içli sesinizden; karnı beline yapışık olmayan hafifce kambur bedeninizden, makyajsız yüzünüzden, kırılgan ve kesinlikle kadın halinizden; neyi ne kadar yaşadınız bilmiyorum ama, muhtemelen yaşanılanlardan sonra edinilmiş belle de jour daki catherine denevue bakışına benzer o ferah ve derinlikli bakışınızından dolayı değil, "tanımadığım ve beni tanımayan insanlara ne diyebileceğimi bilmiyorum ve utanıyorum. röportaj yapmamamın nedeni bu. ancak bizi dummy den bu yana dinleyen destek veren herkese teşekkür ederim" sözünüzün barındırdığı alçak gönüllüğünüze ve kulak hakkına binaen sağolun diyorum.
  • kambur olduğu ve çok sigara içtiği için cennetten (iyi ki) kovulan bir melek..
  • amerikalılar beth gibonu kast ederek şöyle derler:

beth and taxes.

yani ikisinden de kaçılmaz manasında.

beth i çok tanımıyorum. ama dışarıdan bakıldığında benim senle işim olmaz der gibi bir hava verdiğini düşünüyorum. sanatçıların daha bir insancanlısı olması lazım. beth gibon sabah kuşağında bir program yapsa tutmaz. niye tutmaz? çünkü insancıl değil. kambur kambur durur öyle. kadın sana dert anlatıyor, sen köşende ölü büşük donu düşük gibi kıvrılmışsın mozayik efektli sigara içiyorsun. padişahlara layık halı diyecek olsa, diyemez. yani bu kadar idol diye abarttığımız bu kişi, seda sayan'ın yaptığı neyi yapabilir? hiç bir şeyi. seda sayan ise thrd albümünde bence bir çok şeyi daha hakkıyla yapabilirdi (third de bu kadar tırt olmazdı... teşekkürler hakan-utku). ha beti de belki kendince başka programı seda sayan'dan iyi sunabilir. ona bir şey demem ama sontahminde seda ağır basar.
  • normal bir ruh haliyle dinlemeye başlayıp yarım saat içinde olmayan dertlerin sahibi bir insan olarak devam edersiniz hayata, içmeyen insanı sigaraya başlatır, rakı sofralarına alıştırır, böyle bir insan.
  • dünya tatlısı, alçak gönüllü utangaç insan. röportaj vermez, ilk grubu kurdukları günlerde ok front womanım, vokalim ama röportajları ben yapacaksam ben bu işte yokum demiştir. o yüzden geoff almıs röportaj işini.
    bir de bir çocuk annesi, tebrik etmeli tabi.
  • icli icli soyler*.
hesabın var mı? giriş yap