539 entry daha
  • bence yakında amerika’ya tekrar döner seçim hüsranından sonra. garibim.
  • seçimi kılıçdar kazansa selin sayek böke ve ali babacan gibi ne idüğü belirsizler tarafından parsellenecekti ekonomi.

şimdi de yerli ve milli olarak ingiliz vatandaşı, yabancı bankaların göz bebeği, exeter üniversitesi yolundan geçmiş mehmet şimşek ekonomi başına geçecek.

en üzüldüğüm isim kendisi. inşallah üzülmemize değecek bir insandır tabi. kendisinin türkiye'de olmayı tercih edebilmesi yine de bir şeyleri umut edebilmemizi sağlıyor.

kendisini kısa zamanda sevip, saydırmayı başarabilen; samimiyetine ve inancına güvendirebilen bir insan. varolsun. kendisine inanan insanları utandırmasın.
  • başından beri çok abartıldığını düşünüyorum.
    gerçekten bilgili, etkili, yetkin bir kişi böyle bodoslama siyasete girmez. kesin bir çıkarı bir beklentisi vardır.

madem bu kadar yetkin biriydi teknokrat olarak kalmalıydı.
    seçim bittikten sonra teklif götürülüp ekonominin başına geçirilirdi. işte o zaman gerçekten ülkenin geleceği için elini taşın altına koymuş olurdun.
    ama kendisi daha fol yok yumurta yokken siyasete atılıp, bir partiye üye olup onun yönetim kadrosuna dahil oluyorsa beklendiği kadar zeki biri değildir.

bir kısım kişiler tarafından şişirip, parlatılmış ve kendini harcatmıştır.

bunun bir de internetçi abi diye ortalıkta gezen versiyonu var o daha vahim bir vaka.

ayrıca eğer gerçekten yetkin biriyse ve gerçekten ülkesi için bir şeyler yapma niyetindeyse parti ayrımı yapmadan cumhur ittifakında da yer alabilmeli ve çağrılırsa gitmelidir.
  • şu videoda tüm samimiyetini hissettiğim hocamız. aynı hisler içindeyim ve elden de bir şey gelmiyor. burada bir başlıkta izinsiz fotoğrafının çekildiğini görmek hoşuma gitmedi aslında. (bkz: bilge yılmaz'ın metrodaki moralsiz hali). ülke biraz düzelirse ya da daha kötüye gitmezse bu sizin gibi fedakâr, idealist insanlar sayesinde olur. bir kere geldiğimiz şu hayatta gideni de yargılamanın saçma olduğunu düşünüyorum artık çünkü o noktaya getirildi bu insanlar. gidenlerin belki yüzlerine direkt söylenmese de gittikleri yerde yerli halk tarafından pek istendiklerini düşünmüyorum (abd vs. hariç). kalsan da zor gitsen de. saçma sapan bir durum. akrabalarımın bir kısmı zaman içerisinde ülke dışına yerleşti. birçoğu farklı ülkelerden vatandaşlık aldı. türkiye'de kalana aptal gözüyle bakıyorlar. halam bile yargıladı beni geçen günlerde telefonla görüştüğümüzde. aslında dediklerinde haklı mı? haklı. bilemedim. ben de hocamız gibi deriiin düşünceler içindeyim şu an.
  • en çok bu adama yazık oldu. sırf bu yüzden bile tiksiniyorum bu toplumdan. bilge yılmaz'a verilmeyen değerin utancını omuzlarında bir yük olarak taşıyacak bu toplum.
  • link
    en çokta bu adamın ekonomi bakanı olamaması üzdü beni..
  • (bkz: #153153734)
  • bilge hoca her anlamda turkiye icin fazladır, bunun yanında da necip turk milleti nurettin nebati’yi bilge hoca’ya tercih edecek kadar feraset sahibi bir millettir. bu nedenle gönlümden gecen bilge hoca’nın insanlığa faydalı olmak adına amerika’da ders vermeye geri dönmesidir.

turkiye’nin iyi egitim almıs, okumus yazmıs, vatansever insanlarının iyileşmeyen bir hastalığı var maalesef; halka ragmen halk için çalışıp didiniyorlar. bu kadar sacma bir sey olamaz zira turk halkının böyle bir talebi yok. halk boyle bir beklenti içinde değil cunku halkımız icinde bulundugu sartları idrak dahi edemiyor. turk halkı dunyadaki gelismeleri takip etmiyor, hangi ülkede neler yasandıgına dair en ufak bir fikri yok, dünyada ne tür bilimsel gelişmeler yasandıgını kesinlikle merak etmiyor. turk halkının dünyaya bakısı saray medyasının kendisine sundugundan fazla değil.

ozetle, türk halkının daha iyisine sahip olmak gibi bir talebi dün yoktu, yarın da olmayacak. ben bilge hoca gibi kişilerin sahip oldugundan daha iyisini haketmeyen türk halkı yerine tüm insanlığa çok daha büyük katkılar sunabileceğini düşünüyorum. türk halkı faiz lobisine karsı mücadele ettiğine, bütün dünyanın türkiye’yi konustuguna, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek üzere olduguna inanmaya devam edebilir. hocam tek bir hayatın var ve bu hayatı nebati’yi baştacı edenlere harcamaya degmez.
  • beni millet ittifakının kazanması durumunda daha iyi olacağına inandıran şeylerin başında bilge yılmaz'ın ekonomiyi yönetme ihtimali geliyordu. birçok kişinin yazdığı gibi en çok buna üzüldüm. samimiyeti ve iyiliği yüzüne yansıyan insanlara siyasette kolay kolay rastlamıyoruz. sokakta görsem dayanamayıp sarılır ağlarım herhalde.
113 entry daha
hesabın var mı? giriş yap