• her muhendislik dalinin bir odasi var da bilgisayar muhendislerinin niye ufak ta olsa* bir odasi olamiyor sorusunun cevabi olarak kurulacak olan cemiyet.
 • halen (bkz: elektrik mühendisleri odası)bünyesinde örgütlü bulunan bilgisayar mühendislerinin bağımsız oda kurabilmesi durumunda oluşacak olan kurum
 • böyle bir oda olmadığı için bu adın doğruluğunun yanlışlığının tartışılması bile abesle iştigaldir. ha dersiniz benim şirketimde çalışan bilgisayar mühendisleri bu odada oturur, digerleri su odada oturur o zaman mceyhan da susar
 • bilgisayar mühendislerinin çoğunluğunun genelde sosyal bir oluşum oluşturmayacak kadar yoğun ve asosyal olması yüzünden kurulması muhtemel olmayan oda türü.
  günümüzde bilgisayar mühendisleri, elektrik mühendisleri odasına üye olarak haklarını arayabilmektedirler.
  var olan oluşuma destek vermek, yeni bir oluşum kurmaktan daha yararlı olacaktır.
 • bilgisayar muhendisi salon insanidir. odalara gelemez oyle, bu yuzden kurulmamis olsa gerek diye dusundugum yapi.
  (bkz: chamber of secrets)
 • (bkz: #zurna)*
 • kurulduğu taktirde günde 1er saat kantır turnuvaları dönecektir.
 • web sitesindeki çağrı yazısının bir bilgisayar mühendisi tarafından değil bir internet kafe zirtapozu tarafından yazıldığını sandığım oluşum

  "bu toplantıya katılım çok önemlidir. oda kurulumunda ve organizasyonda aktif rol almak isteyen arkadaşların kesinlikle gelmesi gerekiyor. biz bu işi yapacağız, bu odayı kurucağız diye yola çıktık. "

  (bkz: gençler hadi toplanın bi oda açak)
 • bugün 2. toplantısı yapılan, çok güzel noktalara parmak basılan bir oluşum. sitedeki çoğu şeyin amatörce olduğunu, hatta bu oluşumun tamamen amatör ruhu ile ortaya çıktığı, amacı bilgisayar mühendisliği gibi disiplin isteyen bir mesleğe, hakettiği saygınlığı kazandırmak olan oluşum

  toplantıdan bir anektod aktarayım hemen. bir arkadaş şöyle dedi:
  "ben şu anda bir hastaya teşhis koyabilecek 'bilgi'ye sahibim. çağırıp 'neyin var' diye sorduktan sonra, semptompları internetten aratarak, çok büyük oranda ve çoğu doktordan daha doğru oranda teşhis koyabiliyor, 'şu şu ilaçları al düzelirsin' diyebiliyorum. ama maalesef, bir hastaya bakma yetkim yok!"

  işte, türkiye'de bilgisayar mühendislerinin tam olarak sorunu budur. 4-5 sene okuyup bu işin doktoru olup, bu disiplini almamış insanlarla aynı, hatta çoğu zaman daha az yetkiye sahip olmak (sen 4-5 sene okurken, insanlar kurslarda kendini geliştirip, senin önüne geçebiliyor)

  amacı, bu ve bunun gibi bir çok "derdi" gidermek olan, mesleğe hakettiği değeri kazandırmayı amaç edinmiş, amatör ruhlu insanların oluşturduğu bir grup şimdilik.

  "site çok amatör yeaaa" diyenler için gandhi'den geliyor : be the change you seek
 • örgütlenme konusunda önemli yol katetmiş oluşumdur. hali hazırda bilgisayar mühendisleri'nin yasal olarak bağlı olduğu elektrik mühendisleri odası'nın resmi bilgisayar mühendisleri meslek komisyonu olarak resmen çalışmakta, ve ülkede şu andaki en yüksek seviyedeki otoritedir.

  emo'nun yoğun gündemi içinde kendisine sıra gelemediği için çoğunlukla yetkisini kullanamadığı ve üye profilinin olgunlaşması gibi nedenlerden ötürü emo bünyesinden ayrılarak odalaşma çalışmalarına başlamışlardır.

  oda kurmanın nasıl zorlu bir süreç, ve sonunda elde edileceklerin farkında olan bir oluşumdur. kesinlikle 3-5 tane genç ergenin bir araya gelip "hadi oda kuralim panpa xd" dediği bir platform değildir.

  ayrıca tüm bilgisayar mühendislerine ve hatta adaylarına kapısı açık olup, bu süreçte oluşuma katkıda bulunacak herkesi aralarına beklemektedirler.
hesabın var mı? giriş yap