*

 • bilim ve teknik'in çocuklara yönelik olanı.
 • tübitak tarafindan 1998 yilindan bu yana yayimlanmakta olan hitap ettigi yas grubunun yelpazesi oldukca genis bilim dergisinin ismi. bilim ve cocukun dogru yazilmis hali.
 • uzun bir süre abonesi bulunduğum okur kitlesine popüler bilimi eğlenceli bir şekilde vermeyi amaçlayan dergi.bilim kartları vermiştir baya bi süre,ay takvimleri ve güneş tutulması gözlükleri hediye etmiştir.10-18 yaş arası için bilim ve teknike geçmeden önce uygun bir başlangıçtır.
 • çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir aylık dergi.
  küçük kardeşinize, yeğeninize verebileceğiniz şahane bir hediye

  bir de internet sitelerini yenilemişler çok şeker olmuş.
  http://www.biltek.tubitak.gov.tr/cocuk/01.swf
 • 10-18 yaş arası için olmakla beraber 20-30 aralığındaki birisi de içinde hiç bilmediği şeyler bulabilir.
 • hedef kitlesinin yaş aralığını düşürmüş dergidir. dergi 2007 yıından itibaren ilköğretim 1-5. sınıflara hitap ediyor. 6. sınıftan itibaren bilim ve teknik'e yumuşak bir geçiş sağlamak üzere yıldız takımı adlı köşe bir süredir bilim ve teknik dergisinin içinde yayımlanıyor.
 • hedef kitlesinin yaş aralığını düşürüp, biraz daha albenili, çocuksu bir kıvama büründükten sonra 100.000'lik tirajı görmüş faydalı dergi. aynı zamanda meraklı minik'in ablasi, bilim ve teknik'in küçük kardeşi olur.
 • cocuklugumun yayinidir. icinden kartlar cikar mesela hayvanlar karti;her kartta bir hayvani anlatir, yildizlar karti; her kartta bir yildizi anlatir vs vs.. bunlari her ay alinan bilim cocuklardan temin edince biriktirir birbirimizle degistirir koleksiyon yapar birbirimize sorular sorardir. evet pokemon karti ve/veya fifa kartlarindan cok daha yararli seylerdir bunlar. babalar bilim teknik okurken yanlarinda kendini okutturan cocuk bilim dergisidir.
 • 1998-2001 yılları arasında takip ettiğim dergi. bu periyotta dergi aslında tam çocuklara yönelik de değildir, "çocuk" olmasına nazaran 12-18 yaş grubuna hitabet edecek şekilde çıkartılırdı. zamanla yayın ekbinin tecrübesiyle birlikte 2001 yılına doğru dili sadeleştirilip ek materyal vermeye başladığı yıllarda anlatım dili biraz daha basitleştirilmiş ve çocuksulaştırılmıştır.
 • 6-7 yıl boyunca takip ettiğim dergi. bilim kartları verirlerdi. çok şey öğrendim emeği büyük üstünde. kesinlikle bir çocuğun eğitimi açısından yararlı buluyorum. belki o öğrendiği konuları okulda not olmuyor (bazenleri oluyor tabi ama olsun) ama merakı artıyor, öğrenmek istiyor, en önemlisi eğitim sisteminin körelttiği "neden?" "nasıl?" sorularını sorduruyor. o bilim kartlarından ben neler öğrendim, hala saklarım. 7. sınıfa kadar kullandım o hayvanlar alemi posterini.
hesabın var mı? giriş yap