• sözlükte böyle bir başlık arattım ama covid aşılarının yan etkisi özellikle biontech hakkında başlık bulamadım. her neyse, biontech aşısının resmi kurumların açıkladığı yan etkileri dışında tat kaybına neden olduğunu fark ettim. aşıyı vurulduktan üç saat sonra dilde ufak bir uyuşma ve sonra yediklerimden lezzet alamadığımı hissettim. metalik bir tat oluşuyor ağızda ve şekerli bir gıda bile acımsı bir tat bırakıyor damakta. bilginiz olsun dostlar.
  • erken boşalma ile ilk sıradadır.
  • biri demiş ki biontech sizi mrna kanseri yapabilir. kardeş virüsün kendisi de zamanla bizi mrna kanseri yapabilir onu napıcas? neticede bu virüsle bir şekilde karşılaşacağız ve geleneksel yöntemle üretilmiş aşı hastalıktan korumuyor. diş hekimi arkadaşım sinovac'ın ilk dozundan sonra hem ailesine bulaştırdı hem kendi hasta oldu mesela.
    şayet bir distopya kuracaksak bundan yıllar sonra mrna kanserinden :)))) çoğumuz ölürüz o da kötü olmaz dünya biraz nefes alır.
  • güncelleme notları aşağıdaki gibidir:

ilk yama:
    - max level capped to 55.
    - reproductive features were removed from the game.

ikinci yama:
    - max level capped to 40
    - new feature unlocked: erectile dysfunction

üçüncü doz hotfix:
    - enables bluetooth
  • çipin devreye girmesi 1-2 saati buluyor. uydudan kontrol edildiği için bazı aksaklıklar olabiliyor.

şakayı, makarayı bir yana bırakırsak

en sık gözlenen yan etkisi aşı uygulanan yerde (sol kol) ortaya çıkan ağrıdır. buz kompres ve parasetamol'e iyi yanıt veren, nadiren nsaıd ilaç kullanımı gerektiren, sıklıkla 3 günü geçmeyen bir yan etki bu.

diğer sık gözlenenler;

*enjeksiyon bölgesinde şişlik
    *baş ağrısı
    *halsizlik
    *yaygın kas ağrıları
    *yaygın eklem ağrıları
    *baş ağrısı
    *bel ağrısı
    *ateş
    *ishal

bunların hepsi kendini sınırlayan yani kısa süre içinde düzelen etkilerdir.
  • sie liegt in meinen armen

link
  • (bkz: #124604528)
  • biontech aşısı olan yazarlar veritabanı içerisine perşembe akşamı dahil oldum. cuma günü ufak bir omuz ağrısı hariç hiçbir şeyim olmadı, ancak cumartesi ve bugün koltuk altıma inan bu ağrı sanırım lenf benzime yerleşti ve epey bir sancı yaptı.

halbuki benimle yakın zamanda biontech aşısı yaptıran bazı arkadaşlarımda halsizlik ve ateş gibi şikayetler olurken, ben dipçik gibi diri kalıp ağrı çektim. bugün akşamüstü elimle manuel terapi diyebileceğim şekilde bölgeye baskılar uygulayarak acımı hafiflettim biraz. (bkz: placebo etkisi)
  • sağ el işaret parmağım şişti la az bir şey, bir yere de çarptığımı hatırlamıyorum.
  • birazcık kol ağrısı.
hesabın var mı? giriş yap