• -üreticinin bile ilk maddeye koyduğu kol ağrısı için entry girmek.
    -neredeyse herkeste gözlemlenen kırgınlık, ağrı, ateş için entry girmek.
    -öncelik grubunda olmanın bir manası varmış gibi entry girmek.

aynı şeyler yüzlerce kez yazıldığı halde aynı şeyi tekrar, tekrar, tekrar yazmak. bıkmamak, yine yazmak.
  • bugün düşünce gücüyle diğer biontechliler ile iletişim kurabildiğimi farkettim. ama 20 metreden sonra çekmiyor.

güzel ama geliştirilmesi gereken bir yan etki olmuş.
  • geçen gün ayağım takıldı, düştüm, dizim yaralandı. kesin aşıdan.
  • aşıyı henüz olmadım lakin yapılan bazı esprileri görünce bir yan etkinin de zeka geriliği olduğunu düşünüyorum.

üzerinde durulması gereken bir konu.
  • trafik kurallarına uymaya başladım çok ilginç..

(bkz: bir gün herkes alman olacak)
  • penis büyümesi sorunuyla karşılaştım. doktora gittim "bence sen gözünde büyütüyorsun siktir et" dedi.
  • yasayacagimiz 70-80 sene, o da kismetse tabii. asi yan etki yapmis, yapmamis ne fark eder.

sanirsin pandemi ve asi soz konusu olmasaydi makina gibi vucutlarimiz vardi. gdolu besinler, hava kirliligi, ve diger tum konulari dusununce zaten guc bela yasiyoruz ki artan kanser vakalari sanirim gercegi yuzumuze vuruyor olsa gerek. sakinlemek lazim az.
  • hiçbir covid aşısından vurulmamış biri olarak, kalp ritm bozukluklarını* virüsün kendisinin de "kesinlikle" yaptığını, kendimden bilerek ve kesinlikle söyleyebilirim.

aşı olanlar, bu durumu gözetip, kendilerindeki etkileri daha objektif değerlendirebilirler.

*bozukluk, kısa zamanda ve sağlıklı yaşam kurallarına uyarak, kendi kendine ortadan kayboldu.
  • isterlerse ansiklopedi yazabilirler. götlerini de yırtsalar kayda değer bir yan etkisi yoktur. kendini bir bok zanneden, dış güçlerin oyunlarına kurban edilmeye çalıştığını düşünen mal oğlu mal yobazların abartmasıdır.

tam tersine virüsün ateşli dönemlerinde koruyucu etkisi muadillerine göre oldukça fazladır.

sapa sağlam annemize böyle orospu çocuğu yobazlar yüzünden aşı olduramadık ve 5 günde kaybettik. virüsün nasıl bir gerçek olduğunu burada atıp tutan, ishal olsa aşıya bağlayan geri zekalılardan daha iyi biliyorum. o yüzden boş yapmayın.

bir sürü insanın vebalini aldınız umarım iki yakanız bir araya gelmez.

edit: aşıtapar ne amk evladı? biri bir şeyin sonuna tapar falan diyorsa beyin kıvrımlarında hurafeler dolanan dangalağın tekidir. herife bak bilime karşı hurafe övüyor. şaka gibi.
  • milyonda 1 gorulen yan etkiye sahibim.

1. dozdan sonra kalp zari iltihabi yapti.

dikkatli olun

edit:

sağolsun bir çok yazar geçmiş olsun dedi ve süreci merak etti.

ben 26 mart'ta covid geçirdim 9 gün hastanede yattım.
    bunu yazma sebebim covid + aşı'nın etkisi daha fazla oluyor
    4 temmuz saat 12'de aşı oldum
    5 temmuz öğlen 11 gibi ağır halsizlik başladı tüm gün devam etti akşama doğru kalp ağrım başladı.. sürekli kalbimi yoğurmak istedim
    6 temmuz sabah halsizlik devam etti bu süreçte sadece 1 kere parol aldım kalp ağrım daha da arttı
    6 temmuz saat 12:00 gibi artık adım atacak halim yoktu. dr akrabam önerisi ile siyami ersek kaıköy'e gittim
    ekg eko ve kan tahlili sonrası kalp zarında iltihap çıktı.

gogus hastalıkları prof dr'una göründüm.. özellikle bnm yaş grubumda ( 39 ) bunun milyonda 1 olduğunu söylediler. daha çok 20'li yaşlarda görmüşler.

nasıl bir tesadüf bilmiyorum hastaneden 5 gibi ayrıldım o dakikadan beri bir kere ağrım olmadı

almam gereken ibuprofen'e alerjim olduğu için parol, kolsil ve bir de mide düzenleyici ilaç verdiler. sürekli yatmam gerekirmiş eğer kendini iyi hissedersen oturabilirsin dediler.. hareket ettikçe artıyormuş bu olay

cuma günü kontrolüm var.

geçen salı'dan beri tek bir şikayetim yok ama illa bir şey demem gerekirse belki korkudan belki sıcaklardan hareketlerim yavaşladı

en önemli not aşı olduğum koç hastanesine bu durumu bildirmek istedim.. sallamadılar bile.

dikkatli olun en ufak tereddütte doktora gidin.

muane sonrasi edit

oncelikle sasirdigim sekilde bu entry hem begeni hem de mesaj olarak korkunc ilgi gordu. saniyorum hemen herkeste bir çekince ve merak var.. entry'de belirttigim uzere cuma ( dun ) kontrol vardi.. meraki giderecek sekilde detayli yazacagim.

siyami ersek kadikoy hastanesine gittim. kendimi hatirlattiktan sonra yine kan - eko ve ekg cekildi.. gorevli dr acil'deki eko cihazinin iyi olmadigini ancak gordugu kadariyla kalbin etrafindaki sivinin azaldigini - artmamasinin iyiye isaret oldugunu - soyledi. daha detayli tetkik ve sonraki tedavinin poliklinik'te yapilacak muane sonrasi olacagini ancak bunun da bayram sonrasi olabilecegini soyledi.

eko'da net goremiyorum dedigi icin ve bu olaya noktali virgul koymak istedigimden bugun sabah medipol mega hastanesi kardiyoloji bolumune gittim. dr ogr uyesi yeliz hoca'ya ( cok tatli ve iyi biri ) muane oldum. detayli eko sonrasi sivinin yok denecek kadar az oldugunu tedavi olarak 15 gun sure ile gunde 2 kere kolsin almam gerektigini daha once aldigim parol ve mide duzenleyicileri birakabilecegimi soyledi.

2. doz aşı için enfeksiyon hastal dr'una gorunmem gerektigini soyledi.

hazir gelmislen ayni hastanenin enfak hast dr'u okan hocaya gorundum. tum detaylari anlattiktan sonra covid'in neredeyse 2 doz etkisi oldugunu, + biontech ile cok guclu hale geldigimi ozellikle bu tarz bir etki yapiyorsa olmasan daha iyi dedi.

ama asıl gerek gormeme sebebi zaten hastalik gecirip + 1 doz biontech olmam.

suan genel saglik durumum cok iyi hic bir sikayetim yok.

bu yazdiklarim sadece 50'ye yakin gelen mesaja istinaden genel bilgilendirme amaclidir. lutfen yazdigim olumlu olumsuz herhangi bir detayi kendi sagliginiz icin baz almayin. sikayetiniz varsa dr'a gidin.
hesabın var mı? giriş yap