• mahrem bir sorundan bahsedilirken sorunu başkasının şahsında tecessüm ettirip ihaleyi üzerinden atma yöntemini kullananlar ekolüdür.
  - haci, türk erkekleri erken boşalıyormuş
  + oğlum nerden biliyon lan bi sorun mu var.
  - hayır oğlum benim öyle bir derdim yok bir arkadaş söyledi.
 • can simididir.
 • bunu söylerken güldüğümden mi, yoksa gülmeme engel olmaya çalışmam mıdır nedir hemen belli ettiğimi düşündüğüm diye gerçeğimi başkasına yamama sanatı.
 • bu ekol yüzünden gerçekten böyle arkadaşları olan insanları bilemez olduk. mesela adam "benim kürt arkadaşlarım var çok iyi insanlar." diyecek ve ırkçılığın saçma bir şey olduğu konusunda öğütler verecek, bu adam topa tutuluyor. e ama adamın gerçekten kürt arkadaşları varsa ve çok iyi insanlarsa; buradan da ırkçılığın kötü bir şey olduğunu ifade etme ihtiyacı duyuyorsa bunda saçma olan nedir? gayet de güzel bir şey. tabii bazı ibneler arkadaşı markadaşı olmadan "benim bir arkadaşım var şöyle şöyle düşünüyor" deyip kendi düşüncelerini başkalarının adı altında paylaşma ihtiyacı duyabiliyor. asıl eleştirilmesi gereken bu itler. mesela benim bir arkadaşım var. hep bir arkadaşım var ekolünü kullanıyor... *
 • yalandan yere kullananlar yüzünden artık bir sikime yaramayan ekol.

  cidden bir arkadaşımın başına absürt bir olay geliyor. başka bir arkadaşıma anlatıyorum ama kimse inanmıyor. olay başıma kalıyor. mesela bir keresinde sinemadan sevişsen bir çifti kovdular. ama bildiğin fuck dediğimiz türden bir sevişmeydi. bu olayı arkadaşlara anlattım olaya konu olan kişinin ben olduğumu sandılar. akıl var mantık var, kendim olsam neden anlatayım değil mi. ama yok hep bu arkadaşım ekolü yüzünden. gereksiz yere kullanmayın rica ediyorum.
 • kanzuk'tan örnek vermek gerekirse:
  (bkz: #2008757)
 • bir arkadaşımın dahil olduğu ekoldür.
hesabın var mı? giriş yap