• insanı hayretten hayrete sürekleyen ve vuku bulduğu anda gülmemek, hiç değilse ilk gülen olmamak için dua etmenize sebep olacak olaylardır. örneğin toplantıda, personel sayısını artıracağını ve her birimde en az iki personel barındıracağını ifade etmek isteyen müdür'ün; "personeli çiftleştirme kararı aldık" demesi.
  • coupling de richard coyle 'nin başına böyle bir olay geliyordu ofisindeki bir kıza aşık oluyordu ve etrafında dolaşıp ilgisini cekmeye çalışıyordu ve yanlışlıkla rafları devirip başı fotokopi makinasının altında kalmıştı ve herkes yardım etmeye çalışıyordu ama jeff oradan cıkarsa rezil olacağını düşünüp iş yeri kapandığında cıkmaya kara vermişti planı ilk başta işe yaramış gibi gözüküyordu fakat bir sonraki gün iş yerine geldiğinde herkes ofise fotokopi makinasının çektiği fotokopileri asmış(jeff in kafa resmi) böylece çok dumur olmuştu ve mükemmel coupling bölümlerinden biriydi zaman zaman aklıma gelir gülmek gelir içimden.
  • birim olarak maaile yapılan bi toplantı esnasında, yeni gelen bilgisayarların (evet kendi kendilerine geliyor bunnar bize, istemesek de çağırmasak da) özellikleri konuşulmaktadır. emekliliği çoktan gelmiş ve geçmekte olan müdürümüzün, olayı bize anlatırken kullandığı cümle toplantıda zor anlar yaşamamıza sebep olmuş. gülmemek için ne yapacağımızı, nerelere bakacağımızı bilememişizdir.

müdür, pentium diyecekti herhal:
    -bunlarda pentauz da var. (penthouse'a gönderme)

hayır bi şii değil feci sert ve kıl bi kadındı. yanlışını düzeltemedik bile...
  • işe girdiğimiz ilk yıllarda, * daire başkanımızın gazetecilerle yaptığı röportajın konusu o günlerde elektrik kesintilerine son veren çalışmalar vs. idi.
    röportaj bitti gasteciler gitti. binada elektrikler kesildi. daire başkanı wc'ye gitme ihtiyacı duydu herhal. ama karanlık bi yer orası da malum.
    koridorda odacıya bağıran amirimizin sesi duyuldu:
    -hamzaaaaa!!! mum getir oğlum!
  • pancar motoru sesli birinin surekli ortalikta kafasi kesik tavuk misali ciyak ciyak dolasmasi, kriz vibratoru gibi kafa utulemesi... sagda calisanin oje surmesi soldakinin sudoku/bulmaca cozmesi *
  • işe girerken mülakat bilgilerine artistik olsun diye sigara kullanmadığını yazan duman müptelalarının yaşadığı durum. belki sigara içildiği uzun süre anlaşılamayabilir. ancak bu kez de tuvalete neden sık gidip, uzun kalındığının açıklanması gerekecektir.
  • sirketin genel mudurunun bir form doldururken gordugu boy kismina ne yazacagini bilememesi ve ilk gordugu elemanin* yanina gelmesi ile gerceklesebilecek su diyalog ornektir:

-* ya ikc, senin boyun kac?
    - 1.70 falan vardir x bey
    - ben emin diilim benim kactir, su duvarin onunde bi yanyana duralim da baksin arkadaslar
    - eee peki ?!?!
    - cikar ayakkabilarini da cikar
    -` : hay ben senin`
    - biri bi cetvel getirsin
    - !!!!! (dumur hali)

bu arada sirkette bu durumu goren butun arkadaslar gulmemek icin baslarini monitorlerin arkalarina saklamaktadirlar.
  • aynı departmanda beraber çalışmak üzere işe alınan iki stajyerin birinin türk diğerinin yunan olması. hatta bunların birinin ingiltereden birinin isveçten gelmesi. standartlaştırılmış hayatlara alışık kaotik kökenli iki bünyeninin ispanyol rahatlığında hayatta kalabilme çabası. ve ilk iş ortamı dışı alkolün su olduğu toplantıda, "ama siz hiç kavga etmiyosunuzzz!" denmesi. kendimi bir deneyin parçası gibi hissediyorum mütemadiyen...
hesabın var mı? giriş yap