• tasimacilik sektorundeki dumur olaylar serisinin son halkasi. kanatlari ile engin gokyuzunde usulca suzulen bu metal yiginlarinin icinde de nihayetinde pek cok dumur olay yasanabilir. sozlukcuklere dusen ise bu durumlardan ders cikarmak ve en beklenmedik olaylara karsi bile hazirlikli olmak, gerektiginde istifi bozmadan dunya seyine minare yolculugunu devam ettirmektir. bu olaylar ucak duserken sevismekgibi genel aktiviteleri (ne geneli, kaciniz sevisti be ucakta) barindirdigi gibi, bir cok spesifik ornekte icermektedir.

ornek vermek gerekirse;

uluslararasi bir yolculuk esnasinda ucagin koridorunda hizla hareket eden bir nesne farkedilmesi. once yari ciplak bir cocugun yaninizdan gecmesi, hemen ardindan allahiiinn cezaaasiee nidalari esliginde 39 numara terligin bu kucuk veleti takip etmesi.

bir diger guzel ornekse;

isiklari sondurulmus ucakta, yaninizdaki bos koltuga hemcinsiniz olan biyikli, yagiz bir anadolu gencinin oturmasi. yarim saat bos bos konustuktan sonra asil niyetini belli etmesi ve size iltifatlar etmeye baslamasi, ve en sonunda "cok cekicisiniz" diyerekten boyundan opme tesebbusunde bulunmasi, oldurucu darbeye yeltenmesi.

bosuna dikkatli olun demiyorum lan. adam diyorum, killi diyorum, boyun diyorum, aglamak istiyorum.
  • uçak yolcuğunda yanınızda oturan şahsın ilk uçuş * deneyimini yaşaması sizi bu dumur olayları yaşamanıza itebilir. şöyle ki:

yanınızda oturan 50 yaşındaki teyzenin ilk uçuş deneyimi olması, uçağın türbilansa ya da fırtınanın içine girmesi ve akabinde teyzenin kelime-i şahadet getirmesi ve hayatında işlediği günahları size bir bir titrek bir sesle anlatması, cennete gitmek istemesi...
  • yurtiçi hatlardan birinde, yandaki yolcunun 100$ çıkarıp hotesten jb 70 satın alması, 3 bardak ve buz isteyip ben ve diğer yolcuyla 45 dakikada sarhoş olmamız. iniş sonrası yalpalayarak havalimanından uzaklaşmam.` :hıjk`
  • pegasusun, amsterdamda altıbuçuk saat beklettiği yolcularına özür olarak uçuş sırasında üç yudumda bitecek portakal suyu ikram etmesi. sağolun ya.
  • yanınızdaki daha önce hiç tanışmadığınız insanın biraz sohbet ettikten sonra size ilk cinsel deneyimini anlatması!
  • f 16d ile ilk eğitim uçuşunuzdayken, kaptan pilot yüzbaşının aniden eject i çekip gökyüzüne dogru yol alması. akabinde cabrio uçağın arka koltugunda tek başına mal gibi kalmanız.
  • 2 haftadır konuşulmayan kız arkadaşla karşılaşılıp, yanına gidip, dakikasında ayrılmak. ama servis yapıldığı için, kızın yanından kalkamamak, akabinde 15 dakika boyunca bozulan havalardan bahsetmek.
  • kalkış için pist başına gitmek üzere harekete geçen uçağın piste açılan son dönüşü kaçırarak ilerde park halindeki yer hizmetleri araçlarına doğru seyretmesi ve muhtemelen kuleden aldığı ikaz üzerine son anda frene asılıp sağa çekmesi. 45 dakikası push back aracını bekleyerek, 45 dakikası da yenilen slottan dolayı yerde 1,5 saat boşboş beklemek.
  • çok sert iniş yapıldığı için hostesin ve pilotun ayrı ayrı özür anonsları yapması. o sırada tüm yolcuların kendi dinlerince son ritüellerini sergiliyor olmaları.
  • üç arkadaş yan yana oturmaktadır. koridorun diğer tarafında da senkronize hareketlerinden dolayı arkadaş oldukları düşünülen üç kişi oturmaktadır. arkadaş olduğu düşünülen üç er kişinin 1 saat 15 dakikalık yolculuk boyunca kafalarını hiç çevirmeden bu üç arkadaşa bakması, kafalarının asla duruş açısı değiştirmemesi, hiç bir sözün ve uyarının fayda etmemesi. onların yerine bir tren bir akvaryum muamelesi gören üç kişinin pes edip uyarmayı kesmesi.
hesabın var mı? giriş yap