• sabahin besinde sozlukte entry girerken yan binada kalan bir ogrencinin yirminci kattan atlamak suretiyle intihar etmesi.
 • okulun en ciddi hocalarından biri olarak anılan bi hocanın (bkz: halil berktay) lecture ın ortasında sırt çantasından koca bi galatasaray bayrağı çıkararak fenerbahçeyi aşağılamaya başlaması
 • bölümün en sert, en taviz vermeyen ve bir o kadar da en karizmatik bayan hocasını barda kendinden geçmiş bir şekilde dans ederken gömek...
 • fizik sınavında, aralarında elektrik alan olan iki levhaya, levhadaki bir delikten giren bir elektronun aynı levha üzerindeki 1buçuk santim uzaktaki başka bir delikten, geldiği doğrultuya dik doğrultuyla çıktığını söyleyen sorunun, bizden levhalar arasındaki minimum uzaklığı istemesi, benim* bu mesafeyi 675*32*10^3 metre gibi bir sonuç olduğunu bulmam, ötesi bu sınavdan curve almam.

  ertesi sene gelen ekleme: evelsi gün bi devrede kıçıkırık 60 voltluk bir güç kaynağı olduğu halde devrenin bir yerinde 21000 (yazıyla yirmi bir bin) volt potansiyel fark hesaplamak da aynı kapsamdadır. bakalım bu dersten neyle geçicez.. meraklısına edit: fd, nurtopu gibi, +1 yıl.
 • cubbesini giymis sevgili(!) eski rektorumuz kemal alemdaroglu nun beyazit merkez binanin arac girisi kapisinda turbanli ogrenci avina cikmasi, "universite bolgesine bu kilikla girilmezz"diyerek saga sola bagirmasi, olay mahallinden geçen çömlerin şaşkın bakışlarını ölümcül "kaybolun ayağımın altından" bakışları ile karşılaması, yenilerle eskilerin "noluyo lan kıyamet alameti mi" tartışmaları ile kaynaşmalarını sağlaması.
 • hocanın* ingilizce "urfa ve gelenekleri" konulu bir sunum yapmak için hazırlanmış urfalı öğrenciye hiç bir görsel hazırlık yapmamasından dolayı tepki göstermesi, çünkü elemanın hadiseyi dümdüz anlatmak niyetinde olması, geleneksel müzik ve dans kısmına gelince hocanın tepkisini yinelemesi, "nasıl anlatacaksın ki müziği, getirip dinletseydin, dansını da yapardınız" şeklinde dırdırlanması, birden öğrencinin gözlerinde bir ışık belirmesi, akabinde sınıftaki ikinci urfalı öğrencinin elinden tutulup kaldırılması, sınıfın ortasında, müzik olmadan, sadece mırıldanılarak, halaya benzer bir dans yapılması, yaklaşık 3 dakika boyunca büyük bir ciddiyetle, hareketlere sonsuz özen gösterilerek dansın sürdürülmesi, sınıfın şaşkın bakışlar ve dumur ifadeyle bırakılıp, sunumun bitirilmesi.
 • * bir ingilizce sunumu için öğrencilerden birisinin body building şeklinde bir konu seçmesi, hocanın başına geleceklerden habersiz konuyu onaylaması, akabinde sunum günü öğrencinin bir müddet body building nedir, neden yapılır muhabbeti yaptıktan sonra "here are some examples" diyerek aniden gidip kapıyı açarak içeriye iri kıyım iki tane adam alması, "bunlar da nedir böyle?" demeye kalmadan adamların hızla soyunup üstlerinde sadece taytla kalmaları ve gelişmiş kaslarını sergilemek için ibik gibi pozlar vermeye başlamaları. hocanın nutkunun açılmasına kadar gösterinin haydi haydi bitmesi, sınıfın dağılması.
 • istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi duvarlarında afiş görememek ve hergele meydanının öğle vaktinde boş olması.hakatten dumur olurum böyle bir görüntü karşısında.
 • - dönem başından beri girilen dersi almadığını finellerden sonra öğrenmek
  - okulun en ağır profesörünün mail adresinin hüsambaba@... olduğunu öğrenmek
hesabın var mı? giriş yap