sorunsallar (18)
 • son iki haftadir paritesi 6-8 dolar arasinda seyreden, bugun 8.35 olmus para birimimiz. ote yandan "difikulti" de katlanarak artmakta, ah keske eskiden girisseymisim dedirtmekte. bu kadar ekran kartini daha sonra nereye sokucam diye sordurtmakta.
 • sanal para birimi.

  bir çılgınlığa dönüşecek şekilde popülaritesi artmaya devam ediyor.

  bitcoincharts.com 'dan piyasası takip edilebilmekte. anlık fiyatı görebildiğiniz gibi işlem hacmini ve alıcıya satıcıya ait market derinliğini görebiliyorsunuz.

  anladığım kadarıyla bilgisayarınızın ekran kartı ne kadar yeterli olursa olsun, tek başınıza bitcoin üretebilmek karmaşık algoritmasından ötürü çok uzun sürüyor. bu sebepten kurulmuş hashing network'lerine dahil olmak bir seçenek gibi görünüyor.

  buradan da "difficulty" grafikleri görülebilmekte.

  uzun vadede ilgi artmaya devam ederse, çok konuşulacak gibi görünüyor.

  merakla bekliyoruz.
 • bir para birimi olarak geleceginin olmadigina dair ilginc argumanlar icin:
  http://www.quora.com/…good-idea/answer/adam-cohen-2

  9 yil sonra gelen edit:
  link kirik, ve ne yazdigini da hatirlamiyorum haliyle ama blok buyuklugunun artmayacak olmasi, transfer masraflari ve hizi itibariyle bir para birimi (degis tokus ettigimiz, gundelik hayatta alisveris yaparken kullandigimiz) olarak geleceginin olmadigi artik ortada. store of value tezini su anda en iyi gercekleyebilen kriptopara konumunda. uzun vadede blockchain altyapilari iyice commoditized oldugunda pazara ilk giren kriptopara olmasindan gelen avantajinin onemini yitirmesi ve pozisyonunu fonksiyonalite acisindan bir ust kumesi olan ethereum'a kaybetmesi (bkz: flippening) cok olasi.
 • nisan 2011, 1 dolar. 3 ay sonra 30 dolar. başka bişi demiyorum. 2010 da haberdar olsanız 100 kat yapıyor fark. an itibariyle de 11 dolar seviyelerinde.

  şu an stabil bir şekilde ilerliyor denebilir. ayrıca bitcoin mining işi için de çok rasyonel değil artık. 8800gt ekran kartı ile 20mhash/s yapabiliyorum ve bu da ayda 3 dolar gibi bir getiri yapıyor. hiç birşey.

  şuradan da hesap makinesi ile beklenen getiriyi hesaplayabiliyorsunuz.
 • tor'da para karsiligi satiliyor. tor hidden services altindaki bircok isyeri de para degil bitcoin kullaniyor. yani, bildigin kara para.
 • asaf savaş akat - "internette devletsiz para"

  ne varsa internette var kardeşim. ezberler böyle böyle bozulacak...

  gelecekten gelen edit:
  ben bu entry'yi yazdığımda bitcoin 13 dolarmış. vay anam serhat. insan gider 2 tane alır arkadaş. laf çok da işte icraat yok.
 • ibm blue gene'e erisimi olan bir kac arkadasim var. lan doktorayi birakip caktirmadan okulun bilgisayarlarinda bitcoin bassak, bir haftada zengin oluruz.

  lan?
 • http://mtgoxlive.com/orders adresinden piyasasi takip edilebilir.
hesabın var mı? giriş yap