• 20 yılda neler değişmemiş insanın gözüne sokan film. lanet olsun.
 • u.s.a adalet sisteminin çarpıklığını anlatan 97 yılında trajik bir şekilde öldürülen mohawk brian deneke nin hikayesi,olayın sapkınlığını marilyn manson filmin sonunda özetlemiş;beni en çok etkileyen ve üzerine düşünmeye iten bir kaç yıl önce beyaz liseli bir sporcunun babasının cadillacıyla şu genç punk rockcıyı ezdiği hadise,bu çocuk görünüşü farklı olduğu için öldürüldü.juri görünüşü nedeniyle bir punk rockcının ölmeyi hakettiğine karar verdi.yaşam tarzı eleştiri konusu oldu çünkü t hillfiger gömlek,haki kumas pantolon giymiyordu...
 • dışarı çıkıp tüm faşistlere dalasımı pekiştiren film. beyazsanız lakin farklıysanız zencilerden bile daha aşağılık durumdasınız işte o memleketlerde. bizde karşılığı, türk ve sünni değilsenize denk geliyor. cody, bugün başına halen bir şeyler gelmeden huzur içinde yaşamını sürdürüyorsa, abd punk alemine de yazıklar olsun diyorum!
  blatz/filth - the shıt splıt dinleyerek anıyorum brian deneke kardeşimi. r.i.p. bro.. punk will never die!
 • gerçek bir olay ele alınarak çekilmiş nefis bir alt kültür filmi.

  --- spoiler ---

  suçlu bile suçunu kabul etmesine rağmen jüri tarafından salınan bir abd ırkçısı çocuk içeren filmdir. çocuğun ırkçı kesim ailesi aynı zamanda doğal olarak zengindir.

  yanlış yere park etse daha çok başı ağrırdı muhtemelen.

  marilyn manson tiratları ise mükemmel.

  - ...hatta katili alkışladılar, çünkü o bir futbol yıldızıydı. amerikan rüyası...

  - herkes söylüyor: " çok fazla şiddet, bugün çok fazla şiddet var." herkes iç savaşı unuttu mu? shakespeare'i ya da incil'i? şiddet yeni bir şey değildir. bu yüzden şunu soruyorum: "yetişkin eğlencesi çocuklarımızı öldürüyor mu? yoksa çocuklarımızı öldürmek yetişkinleri mi eğlendiriyor?"

  - televizyonun karşısında oturup birbirimize bakıyoruz... birbirimize bakan kopyalarız, kopyanın kopyası. sonuçta da dejenere olmuş bir fotokopi oluyoruz.

  --- spoiler ---

  film hakkında detaylı bilgi için: imdb
 • kurgusu, diyalogları, kamera açıları, senaryosu ile çok iyi bir film.

  fragman
 • bomb city (2017)

  okul çağındaki ergen bireylerin zorbalıkları temalı filmleri çok seven bir izleyici olarak izleme listeme aldığım bomb city, 1997 yılında yaşanılan bir kavganın ve o kavgadan sonra bir daha asla eskisi gibi olmayan hayatların anlatıldığı, bunun yanı sıra amerikan adalet sistemindeki çürümüşlüğü ve yozlaşmayı eleştiren, sınıfsal farklılıkların hayatın her alanında olduğu gerçeğini gözler önüne seren ve finaliyle de insanın boğazını düğüm düğüm eden ve izlediğimden beri etkisinden çıkamadığım çarpıcı bir film. konu: müzikle uğraşan ve hayat tarzları nedeniyle antipati ile bakılan punkçı brian deneke ve arkadaşları, kendilerine sataşan kolejli futbol takımı oyuncularıyla didişir. her karşı karşıya gelmelerinde didişen iki gruptan kolejliler, tek yakaladığı punkçılardan bir tanesini feci şekilde döver. brian ve arkadaşları karşı grubun tahriklerine ve saldırılarına artık dayanamaz ve ok yaydan çıkar. özellikle finaliyle ve marlyn manson'ın olayla ilgili üzüntüsünü anlattığı sekanslar ile izleyicinin boğazını düğümleyen film, farklı yaşam tarzlarının ve özellikle alt kesimin amerikan adalet sisteminde ve düzeninde yeri olmadığını gösteren nice gerçek hikaye ve filmden biri. iki gruba da müdahale eden polislerin farklı yaklaşımları ve tavırları ise, bu konudaki tespitleri ve eleştirileri haklı çıkarıyor. gücün hukuğu ve adaleti manipüle ettiği iğrenç sistemi ve düzeni gözler önüne seren film, finaliyle de izleyicinin göğsünde bir yumru bırakıyor. bütün bunlara ilaveten film, yönetmeni jameson brooks'un ilk uzun metrajı olmasıyla da ayrıca da takdir kazanıyor. adaletsizliği anlatırken yer yer izleyicinin sinirlerini zıplatan ve aynı zamanda da çok dramatik bir film olan bomb city hakettiği değeri göremediğine inandığım filmlerden bir tanesi.

  7.8 / 10
hesabın var mı? giriş yap