*

 • çılgın bilgisayarcı sözlük yazarı, teknik adam. bir probleme çözüm üretirken kafamdan geçen binbir tilkinin binbir tanesi onun kafasında da dolandığı için aynı sonuçları üretiyoruz programlanmış gibi. çilekeş debugging insanı ve benimle birlikte "azimli alternatif ide arama motoru." alkole de alıştırabilsem kusursuz olacak da içmiyor kerata.
 • biraz önce şifresini tekrar geri almayı başaran insan. 6. nesil sözlük yazarlarından olmasına rağmen talihsiz bir şekilde eylül 2005'te proagent adlı truva atını bilgisayarında açmasıyla ekşisözlük şifresini kaybetti. şifreyi ele geçiren denyo ekşisözlükte yazmaya çok hevesli olacak ki bosisler in daha önce yazdığı tüm entry leri silip bu hesabı kendisininmiş gibi kullanmaya başladı. bütün bunlar olurken eski (ve şükür şu anki) bosisler ileti$im bölümünden 4 adet mail attı ve malesef bırakın şifresini geri almayı, maillerine cevap bile alamadı. bugün itibarı ile son şansını denemeye karar veren bosisler edi* ye mail attı ve hesabını geri almayı başardı.

  not1: tabii ki benim yerime entry giren denyonun girdiği tüm entryleri sileceğim.
  not2: truva atı içeren dosyayı virüs taraması yaptıktan sonra açmıştım. daha sonradan öğrendim ki benim virüsü yediğim zaman bu virüs, hiçbir antivirüs tarafından tanınmıyormuş. bu da demek oluyor ki, antivirüsler her zaman yeterli olmayabiliyor. siz siz olun dikkat edin.
  not3: sakın şifrenizi çaldırayım falan demeyin, bende de olduğu gibi moderatörler tarafından pek kaale alınmayabilirsiniz.
  not4: şifremi geri almayı ediye ve bilgilerimi doğru girmeye borçluyum.
 • şimdi ben bu adamı durup durup gaza getiriyorum. olm akıllı robot yapalım, ogame için commander yazalım yok efendim linux dc için perl'le web interface yapalım falan filan. sonra gaza geliyoruz hemen planlıyoruz şurası şöyle olsun burası böyle diye. ondan sonra bi sınav giriyo araya, anında unutuyoruz, bi daha aklımıza gelmiyo. böyle de huyumuz var, yaratıcı fikir çok ama yazcak kase yok ikimizde de. birlikte yaptığımız elle tutulur en iyi şey de dedikodu. gerisi yalan. ha bi de gırgır var :) bizim salonda kendi halinde çalışan monitörsüz bi server.
 • kendisinin bir oss birincisi oldugunu dusunmekteyim. (bkz: oss birincilerinin tipleri/@bosisler)
  takindigi geek tribinden oturu de bilgisayar muhendisligi okuyor olmasi muhtemeldir. (bkz: bogazici bilgisayar/@bosisler)
  boğaziçi üniversitesi diyelim hatta, daha spesifik olsun. (bkz: superdorm/@bosisler)
  aydında bulunmuş bir süre, güzel ayrıntılar bunlar. (bkz: aydin fen lisesi/@bosisler)
  takip ettiğim bir yazardır, başarılı buluyorum.
 • taa 2004-2005 yıllarında dc++ boun hub'ın kurucu/yöneticisinin nicki idi. sağolsun sayesinde az müzik, film, porno, oyun çekmedik.
hesabın var mı? giriş yap