• batmanin gizli kimligi.
 • simdiye kadar 4 farkli tip olarak (50'lerde cekilen dizide aktör, michael keaton, val kilmer, george clooney)karsimiza cikan gotham citynin aristokrati.
  annesi ve babasi kücükken öldürüldügü icin suclulara karsi savas acan, super kahraman batmanin insan kismi.
 • annesi ve babasini olduren jokerden intikamini alsa da, jokerin "sen hic ay isiginda seytanla raks ettin mi?" repligi hem onun hem de izleyenlerin beynine kazinmistir(bkz: buyuk filmlerden buyuk replikler)
 • "param var bari süper kahraman olayım, annemin babamın intikamını alayım" diyen kişi
 • annesi ve babasini aslen joker oldurmemi$tir, film versiyonu icin oyle bi$ey du$unulmu$tur dramatik olsun diye .
 • evet aristokranttır ama bu onun kan emici bir rantiye olduğu gerçeğini değiştirmez.
  sinsi bir mirasyedidir. parasını hangi yollarla çoğaltmakta ya da en azından sabit tutmaktadır?
  gotham city'de adil bir vergilendirme sistemi, düzenli bir mal beyan etme usulü yok mudur?
  ya da vardır da, bruce efendi batman kimliğiyle vergi dairesine gidip konuyu kapatmış mıdır?
  bir yandan repo denizinde sırtüstü tembel kulaçlar atarken öbür yandan zavallı drug dealer'a posta koymak delikanlılık mıdır?
  zaten bu herif adam olaydı kendine yarasa demez, tilki derdi..aslan derdi...
 • kadin konusunda surekli sorun yasayan ve gunduz hic bir halta yaramayan super kahramanin nufus cuzdanindaki ad.
 • demiradam gibi sermayenin cocugudur. ezilen sinif ile ilgisi kendisinin serguzest merakni asmadigindan usak calistirmak gibi, luks ve safahat icinde yasamak gibi zevkleri vardir. oysa ki yasadigi sehiri kurtarmak icin yapilacak atilimlarin hepsini gerceklestirecek kadar nakit ve forsu vardir bu iblisin. okul actirmak, fabrikalar kurmak, gelir guzeyini yukseltmek, sosyal standartlari yukseltmek icin batakliktaki sivrisinekleri bir bir oldurmek gibi beyhude bir ise girmis, sinegin arkasi kesilmesin diye koklu cozumlere girismekten cekinmistir. aziz kedinin de hep dedigi gibi serefsizdir, ucan sicandir.
 • sermayenin çocuğu olduğu gibi,gaddar ve hissiyatsız bir pezevenktir bu.o başına bela olan karakterlerin hepsi zamanında bununla aynı sektörde iş koşturan fabrikatördü yada kobiydi,kimisinin krediye ihtiyacı vardı,kimisi nakte sıkışıktı bu adamlara kredi verip,elleri döndüğünde geri isteyeceğine adamların hepsini batırdı,ailelerini perişan etti haris riçi riç,e ne oldu sonra?sik oldu adamların hepsi ya iblis oldu,ya penguen oldu,ya kanguru oldu dönüp bunun başına bela oldu,onla kalmadı gibi tüm gatımada çektirdi.o zavallı baba yadigarı lalası bunak alfred dedeye de "lan senin artık yaşın geçti,yaş haddinden emekliliğin lazım gelir deyip bir mütevazi daire verip bir küçük maaş dahi bağlamayıp hala "alfred kostümü hazırla,alfred elmadağda karı varmı bi git bak bakalım,alfred kombiyi harla duşa girecem" gibi emirler yağdırmıyomu ibne,hiç sevmedim sevemedim arkadaş..
 • batman beginsde christian bale abimiz tarafından canlandırılacak olan karakter.
hesabın var mı? giriş yap