• gazetecilikten chp'ye adim atan,
    inonu kabinesinde calisma bakanligi yapan,
    partiyi pasa'dan devralip yillarca baskanlik yapan,
    12 eylul sonrasi siyaset yasagi getirilen
    milletimizin 2000 li yillara girmeyi tercih ettigi basbakan, devlet adami, sair, gazeteci.

yillar sonra gelen edit : bugun defnediliyor ecevit, aklimda su dizeler var :

takalar geciyor yukle yurekle
    takalar geciyor emekle dolu
    gunluk guneslik kiyilardan kopmus
    denizlerde anadolu
  • rahşan hanımın kocası....
  • kıbrıs harekatı sırasında rumların 'sessiz kurt' diye tanımladıkları ama yaşlanan her insana gösterilen saygısızlık sonucunda! adının yanına bunak,hastalıklı,ihtiyar gibi yakışıksız sıfatlar alan ve bir kaç döneme imzasını 'devletin malı deniz' ifadesinden uzak olarak imzasını atan devlet adamı.
  • mgk toplantısında gerekçelerini ve inançlarını savunacağı yerde "söylenene değil üsluba" takıldığı için tavır koyup çıkmış politikaya duygusallık katmış politikacımız.
  • "eee belli bir yaştan sonra çok alıngan" olan başbakan. basın toplantılarında en fazla 2 soru cewaplayan politikacı, kurmaysever.
  • ben dogmadan once de bu ulkeyi yoneten,boyle giderse ben oldukten sonra da yonetecegine inandigim insan.bilenler onun turkiyenin ba$ina gectigi her zaman her$eyin kotule$tigini soyluyorlar.(bkz: ben anlamam)
  • son 10 yıldır türkiye ekonomisini düzeltmek için bir sonraki seçim kaygısını en öne koymadan birşeyler yapmaya çalışan tek başbakan.
  • mgkda yasanan kriz sonrası sesi titreyerek açiklama yapan politikaci... hatta politikacı amca...
  • yazık be memlekete .. düşünsenize eli ayağı titreyen bülent baba gidip amerikada avrupada bizi temsil ediyo yakışmıyo walla seba yı geçti adam...
  • mgkda yasanan kriz sonrasi aciklamayi yapan ki$i bizzat kendisi olmasina ve mgk'da olan bitenin biri aciklama yapmadikca di$ari sizmasinin mumkun olmamasina ragmen ikinci aciklamasinda "cumhurba$kani ele$tri yapabilir ancak kamuoyuna yansiyacak $ekilde yapmamaliydi" diyen alingan ki$i
hesabın var mı? giriş yap