• uber terörü böyle devam ederse ve devlet bu teröre dur demezse taksici esnafı isyan bayrağını açacak.

yeter. insanların boğazına geldi dayandı bazı şeyler. taksici esnafı evine ekmek götüremez hale geldi.

vergisiyle beraber 2 milyon ytl para basıp plaka satın alıyoruz devletten. kirası desen 50 bin ytl + aylık 6380 ytl.

sen de öde bu paraları taksi plakaya sen de taksicilik yap. tutan mı var?

teknolojinin nimetlerini piç ederek benim ekmeğime göz dikemezsin.

artık büyük eylem vaktidir. taksici cinayetlerindeki eylemleri hatırlayın. inebahtı'dan dört levent'e 3.5 saatte gidiyorum diye ağlıyordunuz. çünkü sarı taksiler eylemdeydi ve de trafiği kapatmıştı.

gene aynısı olursa şaşırmayın. bu hırsızlık böyle devam ederse bu son kaçınılmazdır.

ayrıca bu mantıkla her otobüsü olan da iett şoförlüğü yapsın:

(bkz: otobüsü olanların iett şoförlüğü yapabilmesi)
  • anayasal hak olan seyahat özgürlüğü olan ülkede yolu kapatmakla tehdit edip sözüm ona "hak arayışına" çıkan tinkerbellerin varlığını görmemi sağlamıştır.

bilale anlatır gibi anlatayım.

ya da boşver,
    erindim ya la..
    evriminizde başarılar, tribündeyim.
  • zorla mı yatırtıyorlar 2 milyon lirayı birader size? yatırma o halde. başka şekilde değerlendir paranı. taksiciler halka müthiş hizmetler verdi de halk mı yan çiziyor? halk, taksicilerin yıllardır yaptığı yanlışlara alternatif bir ulaşım ağıyla cevap veriyor. zorunuza giden ne?
  • pkk'nın yol kesme eylemleri hatırlatan tehdit.
    15 temmuzda olduğu gibi halk polise fırsat vermeden kendisi müdahale eder.
    hepiciğiniz fetöcüler gibi kaçacak delik ararsınız, keşke polis gelse de bizi milletin elinden alsa dersiniz. hele bir deneyin, bu millet hazır bir şekilde bekliyor.
  • tutturmuşlar sen de bu parayı (2 trilyon tl) öde sen de taksicilik yap diyorlar.

birincisi zaten devlet siz kodamanların plaka parası ucuzlamasın diye plaka sayısını 30-40 yıldır artırmadı yani taksicilik yapmak isteyen biri istese de plaka alamıyor.

ikincisi devlet bir güzellik yapıp öyle bir artırıma girse o zaman da sizin 2 trilyon dediğiniz plaka parası dörtte bir fiyatına düşeceği için yine ağlarsınız yatırımımız eridi diye.

ayrıyetten vergi vergi diyorsunuz da sanıyor musunuz ki devlet bu adamlar vergi vermese sırtlarına binmez.

devlet anca sizin gibi çakalların vergi kaçırmasına müsaade eder düzgün insanların vergisini son kuruşuna kadar alır.

bunun sebebini de siz 2 trilyona plaka alırken ve 50 bin tl hava parası verirken ödediğiniz verginin 0 tl olduğunu hissederek anlayabiliriz.
  • twitter da biri yazmıştı.

evine ekmek götüremiyor : kısa mesafeyse götürmüyordur diye.

yol kesip hak arayacağına efendi olup ekmeğini haket.

sanki bana veriyor milyonları mk.
  • (bkz: uberx)
  • beşiktaş ıhlamur yolu taraflarında bir kebapçı var taksiciler takılıyor genelde. bu herifler yüzünden insan içeri girmek istemiyor ama adam harbiden güzel kebap yaptığı için arada gidiyorum.

ve burada taksicilerin kendi arasındaki muhabbetlere denk geliyorum. bir tanesi, bir eşcinselden 200 lira alarak birlikte olduğunu anlatıyor, diğeri içtiği otu anlatıyor, bir başkası ise arap turisti nasıl keklediğini anlatıyor. ve bu adamlar giyimleri falan normal olan, 25-26 yaşında, normalde insan gibi görünen tipler. sanırım en maganda tiplisinden en düzgün görünene kadar taksicilerin hepsinde genel bir ahlak sorunu, bir kişilik bozukluğu var.

ve biz bu çapulcuların kullandıkları arabalara çoluğumuzu çocuğumuzu bindiriyoruz.

bir sektörde eğer rakiplerin var ise, onlardan daha iyi hizmet vererek rakiplerinin önüne geçme çabası gösterirsin. ama bu adamlar, rakibini döverek, arabasını çizerek, adamlara küfür ederek rakibi ortadan kaldırmak istiyorlar. yani ''kaliteli hizmet vereyim de müşteri beni seçsin'' diye bir düşüncenin yanından bile geçmeyip, über sürücülerini döverek, über'e binen müşterileri taciz ederek mafyalık yapıp, alternatifsiz olmak istiyorlar.

şu da çok enteresandır ki, bu adamları en çok sevmeyenler yine kendi meslektaşları. başka bir meslek grubunda birbirlerinden bu kadar nefret etme durumunu görmedim. birbirlerinin müşterilerini çalmalar, başkasının durağının önünden müşteri kapmalar, birbirlerinin kazandıkları yevmiyeyi kıskanmalar falan hep bu adamlarda.

bu yüzden sonuna kadar destekliyorum taksi boykotunu.
    (uber kullanarak tabii)

--- spoiler ---

artık büyük eylem vaktidir. taksici cinayetlerindeki eylemleri hatırlayın. inebahtı'dan dört levent'e 3.5 saatte gidiyorum diye ağlıyordunuz. çünkü sarı taksiler eylemdeydi ve de trafiği kapatmıştı.
    --- spoiler ---

o derenin altından çok sular aktı be hafız. şimdi denesene trafiği kapatmayı. hükümeti protesto ediyorsun diye çevik kuvvetten yiyeceğin dayağı ben hesap edemiyorum sen edebiliyor musun? hele ki memlekette ohal varken, polis copu taksinle beraber götüne sokar haberin olsun.
  • üzerlerine benzin döküp yakmaları halinde epey bir ses getirecek eylem *
hesabın var mı? giriş yap